شروع به کار سامانه «میر» منتظر تایید بانک‌های مرکزی ایران و روسیه

معاون وزیر میراث فرهنگی و گردشگری کشورمان اعلام کرد که آغاز به کار سامانه میر در انتظار تایید بانک‌های مرکزی ایران و روسیه است.

«علی اصغر شالبافیان» معاون وزیر گردشگری و میراث فرهنگی ایران روز جمعه در حاشیه روسیه-جهان اسلام در غازان در جمهوی تاتارستان به خبرگزاری تاس گفته، ایران و روسیه همه توافقات دوجانبه لازم برای استفاده دوجانبه از سامانه بانکی میر را منعقد کرده‌اند.

وی افزود: همه توافقات لازم بین دو کشور انجام شده و برای فعال کردن آن منتظر تایید نهایی بانکهای مرکزی دو کشور هستیم. روز شروع بستگی به تصمیم بانکهای مرکزی ایران و روسیه دارد.

چهاردهمین اجلاس بین المللی اقتصادی «روسیه – جهان اسلام» از 18 تا 20 می در مرکز نمایشگاه های بین المللی غازان-اکسپو (IEC) برگزار می شود. انتظار میرود بیش از 7 هزار نفر از 85 کشور جهان در 84 منطقه روسیه در این نشست شرکت کنند.

به گزارش تاس، در مجموع، این مجمع حدود 200 رویداد برگزار می‌شود و حداقل 100 توافق نامه تجاری امضا خواهد شد.

به دنبال تحریمهای اقتصادی و تجاری غرب علیه ایران و روسیه، دو کشور برای دور زدن تحریمها اقدام به راه اندازی این سامانه کرده اند. این سیستم پرداخت روسیه در حال حاضر در کشورهایی مانند آبخازیا، ارمنستان، بلاروس، ویتنام، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکیه، ازبکستان، کره جنوبی و اوستیای جنوبی قابل استفاده است.

از طريق
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.