نوآوری و ایجاد زنجیره ارزش در محصولات ایران کیش

ایران کیش با محصولات های تک خود از جمله تی بی پلاس ، ریال دیجیتال و کهربا (پروژه پرداخت nfc مبتنی بر استاندارد emv دربیست وششمین نمایشگاه الکامپ حضوردارد.

تی بی پلاس برای اصناف مختلف و درجهت مدیریت تعاملات اعتباری بین تامین کننده محصولات و مشتریان آنها راه اندازی شده و به این وسیله زنجیره پرداخت اعتباری در اصناف مختلف تکمیل می شود، از جمله مزایای این طرح می توان به حذف کامل چک از چرخه مبادلات و کاهش هزینه‌های مالی در صنایع مختلف اشاره کرد.

علیرضا موسوی مدیرعامل ایران کیش درباره محصول تی بی پلاس گفت: مرزهای نو آوری و ایجاد زنجیره ارزش در کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد و تمامی شرکت های شبکه پرداخت و تمامی استارت آپ ها قطعا این نکته را در نظر دارند. از مدت ها قبل ایران کیش برنامه ای برای توسعه زیر ساخت ها دراین حیطه داشت و یکی از زمینه هایی که به فکر توسعه آن بود اصناف است. این شرکت با توجه به همین امر توانست با تی بی پلاس زنجیره ارزش ایجاد کند، اکنون محصول نهایی تی بی پلاس در الکامپ معرفی شد و قرار است  با برنامه ریزی در راستای توسعه کسب و کار آن، تلاش و عملکردش را روز به روز بهتر کنیم و کمک کنیم تا بخشی از مشکلات زنجیره تامین و کسب و کار حل شود.

ریال دیجیتال

کیف پول ریال دیجیتال ایران کیش روی اپلیکیشن زمرد بانک تجارت یکی دیگر از محصولاتی است  که امکان استفاده از ریال دیجیتال و نقل و انتقالات آن را فراهم آورده.

در این اپلیکیشن، ویژگی های ایجاد کیف پول ریال دیجیتال برای شخص کاربر،  شارژ یا افزایش موجودی کیف پول ریال دیجتیال، انتقال از کیف پول ریال دیجیتال به کیف پول دیگر، دشارژ کردن کیف پول (که امکان تبدیل ریال دیجیتال را به ریال واقعی فراهم می کند) و دریافت موجودی کیف پول ریال دیجیتال ایجاد شده است .

این در حالی است که ایران کیش وبانک تجارت همچنین در راستای سیاست گذاری بانک مرکزی در راستای ایجاد سرویس های ارزش افزوده برای ریال دیجیتال، چند خدمت دیگر در اپلیکیشن زمردبه وجود آورده اند. خرید شارژ موبایل از طریق ریال دیجیتال، خرید بسته اینترنت از طریق ریال دیجیتال، پرداخت قبض موبایل از طریق ریال دیجیتال، انتقال ریال دیجیتال با استفاده از بار کد qr از جمله این موارد است که  پیاده سازی شده است.

مدیرعامل ایران کیش در باره این محصول تاکید کرد: ریال دیجیتال پلتفرمی است  که بانک مرکزی از مدت ها قبل بر آن تاکید داشته است. ایران کیش جزو شرکت های اولیه ای بود که روی این موضوع کار کرد و توانست آن را کاملا به صورت عملیاتی درآورد. البته مراحل قانونی درباره رمرز ارز ملی باقی است و امیدواریم بخش حاکمیت شبکه پرداخت این موضوع را پیگیری کند.

بانک تجارت هم به کهربا می پیوندد

کهربا یکی از پروژه های بانک مرکزی برای پرداخت غیر تماسی از طریق ارتباط گوشی با دستگاه کارتخوان بود . که به پرداخت nfc مبتنی براستاندارد emvمیپردازد. مهمترین کاربرد NFC، پرداخت پول از طریق گوشی‌های هوشمند است.امروز کاربر اطلاعات مربوط به کارت خود را در گوشی ذخیره می‌کند و در زمان خرید، گوشی را به دستگاه NFC ‌خوان ایران کیش نزدیک می‌کند تا پرداخت انجام شود. سیستم مبتنی بر NFC  مذکور ، تحت استاندارد EMVاست که این نشان از امنیت بسیار بالای آن دارد.موسوی با اشاره به پروژه کهربای بانک مرکزی و عملیات پرداخت NFC  مبتنی بر EMV که ایران کیش آن را انجام داده است اظهار کرد: این شرکت پیشرو در این زمینه است و بانک تجارت هم به زودی به پروژه کهربا می پیوندد. تاییدیه کاشف برای اپلیکیشن بانک تجارت در دستور کار است به زودی در اپلیکیشن موبایل پات لایف و بانک تجارت هم این سیستم tap and go  را عملیاتی می کنیم.

اکوسیستم مشترک زمرد

اپلیکیشن زمرد بانک تجارت یکی دیگر از محصولاتی است که از سوی ایران کیش درنمایشگاه امسال دیده شده است.

موسوی  در باره اینکه چرا در نمایشگاه الکامپ مشخصا زمرد محصولی بوده که به عنوان اپلیکیشن ایران کیش معرفی شده است، اظهار کرد: ساختار فنی اپلیکیشن زمرد توسط ایران کیش ایجاد شده است از سویی ما در این زمینه بر اساس سیاست هایی که در هلدینگ تفتا مطرح است اقدام می کنیم. به هر حال ما شرکتی هستیم که هم در شبکه پرداخت کار می کنیم وهم به دلایل فنی در توسعه ابزارها فعالیت داریم.

مدیر عامل ایران کیش درباره scf  این شرکت هم می گوید: ما این محصول را سریع توسعه داده و عملیاتی کردیم.scf  در ایران کیش باقی است و هر زمانی که هلدینگ تفتا تصمیم بگیرد و توسعه این ابزار برعهده ایران کیش قرار بگیرد قطعا آن را ادامه میدهیم.

علیرضا موسوی در باره نمایشگاه الکامپ گفت: برگزاری این نمایشگاه بعد از وقفه چند ساله فرصت خوبی برای کسب و کار هاست تا نو آوری هایشان را ارائه بدهند . هرچه  این نمایشگاه ها با انرژی و نو آوری بیشتر برگزار شود امیدها به اعتلای فرهنگ کسب و کار در کشور را بیشتر می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.