حرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی بر لبه تکنولوژی

رئیس هیئت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان مهندسی صنایع یاس ارغوانی در حاشیه بازدید از بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک با رسانه‌ها گفت‌و‌گو کرد.
رضا اکبری‌ شمیرانی در پاسخ به این که اهداف و انگیزه‌های این شرکت از حضور در الکامپ چه بود، گفت: «شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی، از قدمتی 20 ساله برخوردار است. این شرکت ابتدا در حوزه مدیریت و مشاوره به مدیران ارشد بانک فعالیت می‌کرد اما در راستای پیشرفت تکنولوژی، زمینه فعالیتش آرام آرام به حوزه‌های مدیریت و تحلیل داده، مدیریت پروژه‌ها، هوش مصنوعی و … گسترش پیدا کرد به گونه‌ای که اکنون بیشتر در این حوزه‌ها فعالیت می کند. ضمن این که در همین حوزه‌ها به شرکت‌های گوناگون حاکمیتی، شرکت‌های درون بانک و خود بانک نیز به ارائه خدمات می‌پردازد.»
شمیرانی در توضیح محصولاتی که شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی در نمایشگاه الکامپ ارائه می‌کند، چنین گفت: «ما در حوزه کنترل پروژه محصولات متعددی ارائه کرده‌ایم که در قسمت‌های گوناگون حاکمیتی به کار گرفته شده است. همچنین در حوزه تحلیل داده و کلان داده به ارائه محصولاتی پرداخته‌ایم که در بانک پیاده‌سازی شده است. ضمن این که با بانک مرکزی هم صحبت‌هایی داشته‌ایم و در حوزه حاکمیتی برایشان نقش مشاور را ایفا و به آن‌ها کمک می‌کنیم.»
رئیس هیئت‌مدیره شرکت دانش‌بنیان مهندسی صنایع یاس ارغوانی با اشاره به این که گروه هدف این شرکت نهادهای حاکمیتی هستند و کاری که انجام می‌دهد فنی و زیربنایی است در توضیح برنامه‌هایشان برای آینده گفت: «ما با توجه به برنامه‌ریزی و استراتژی انجام شده برای شرکت، بر روی لبه تکنولوژی حرکت می‌کنیم و به عنوان مثال یکی از موارد مورد توجه‌مان اپلیکیشن‌های هوشمند هستند. همان طور که می‌دانید شرکت گارتنر، از شرکت‌های فعال در حوزه تحقیقات و مشاوره در زمینه فناوری اطلاعات، حرکت در این مسیر را در سال 2023 موکدا توصیه کرده است.
ما براساس برنامه‌ریزی انجام شده قطعا اپلیکیشن‌های هوشمندمان را توسعه خواهیم داد و تقریبا می‌توان گفت که در خصوص تمام محصولات‌مان به این سمت حرکت می‌کنیم. یکی دیگر از کارهایی شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی توجه ویژه‌ای است که جهان به هوش مصنوعی نشان داده است و بر همین اساس این شرکت بر تکنولوژی AI Edgeکار تمرکز کرد. این‌ها مواردی است که ما برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم و می‌کوشیم با فراهم کردن زیرساخت‌ها و زمینه‌ها، دست کم برایش فرهنگ‌سازی کنیم و آمادگی‌اش را داریم که دستاوردها را نخست در حوزه حاکمیت بانک و سپس در دیگر حوزه‌ها ارائه کنیم.»
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.