حساب‌ها و دستگاه‌های کارتخوان مشمول تخلف مالیاتی، سال گذشته مسدود شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: همه حساب‌ها و یا دستگاه‌های کارتخوانی که مشمول تخلف مالیاتی بودند، سال گذشته مسدود شده و اعمال جریمه قانونی صورت گرفته است.

سید احسان خاندوزی عصر دوشنبه در حاشیه مراسم نشست با کارآفرینان در پاسخ به این سوال که چرا مردم تغییر در شاخص‌های اقتصادی را احساس نمی‌کنند، اظهار داشت: روند کنترل نرخ تورم ماهانه که در چهار ماه گذشته رخ داده نشاندهنده این است که اقداماتی که برای کاهش موتورهای خلق تورم موجود انجام شده به تدریج اثر خود را در آرام شدن نوسان قیمت‌ها نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: امیدواریم بسته ای که دولت برای کاهش تورم و رونق تولید تصویب کرده در ماه های آینده موجب رضایتمندی مردم و آرامش در بازار شود.

وزیر اقتصاد درباره لایحه مقابله با رسوب در گمرک گفت: لایحه با دو موضوع کلیدی یک بار در جلسه هیات وزیران مطرح شد و به دلیل نقدهایی که از سوی برخی دستگاه‌ها همچون وزارت کشور وجود داشت برای انجام اصلاحات بازگردانده شد و همانطور که مستحضرید معمولا به صورت سالیانه سه ماه اول و چهار ماه اول مصوبات هیات وزیران متمرکز بر آیین نامه های تکلیفی قانون بودجه است. نزدیک ۵۰ آیین نامه تکلیفی در بودجه ۱۴۰۲ وجود داشت که باید به سرعت تصویب می‌شد بعد از خاتمه اینها لایه مقابله با رسوب کالا در دستور کار قرار می‌گیرد و بعد از طرح در هیات وزیران به مجلس ارائه می‌شود.

وی درباره صدور مجوزهای کسب و کار معطل مانده نیز گفت: صدور خودکار مجوزها به صورت متناوب انجام می‌شود. در جلسه هیات وزیران گزارشی از پیشرفت صدور مجوزهای غیرحضوری کسب و کارها و تخلف دستگاه‌ها ارائه کردیم، رییس جمهوری تذکر جدی دادند که باید تخلف ها خاتمه یابد.

خاندوزی درباره تصمیم دولت درباره تعدیل قیمت خوراک پتروشیمی‌ها تصریح کرد: وزارت اقتصاد عمل‌ کردن بر اساس یک فرمول و ثبات پنج ساله فرمول را به نفع فعالان اقتصادی می‌داند؛ پیشنهادی تحت عنوان اصلاح آیین‌نامه آماده شده است که در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح است، در دو هفته آینده در کمیسیون هم بررسی شده و به صحن هیات دولت می‌رود.

وی افزود: در صورت تصویب پیشنهاد در صحن هیات وزیران، درمورد بازگشت فرمول به جای نرخ ثابت هم درمورد زمان اجرای آن شاهد تغییر خواهیم بود.

وزیر اقتصاد درباره اقدامات وزارت اقتصاد در مقابله با فرارهای مالیاتی گفت: همه حساب‌ها یا دستگاه‌های کارتخوانی که مشمول تخلف مالیاتی بودند سال گذشته مسدود شده و اعمال جریمه قانونی صورت گرفته است و سپس گزارش آن را در رسانه‌ها مطرح کردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.