مؤدیان نسبت به دریافت پیامک‌های جعلی هوشیار باشند

سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: مؤدیان نسبت به دریافت پیامک‌های جعلی حاوی لینک های مراجعه به سایت های تعیین و پرداخت مالیات هوشیار باشند.

بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، پیامک‌هایی که از طرف سازمان امور مالیاتی ارسال می‌شود تنها با سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۶ معتبر است.

طی سنوات اخیر مشاهده شده است در مواعد ارائه اظهارنامه مالیاتی و اوج ایام کاری ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور در ماه‌های خرداد و تیر، عده‌ای سودجو و فرصت‌طلب با سوءاستفاده از عدم آگاهی برخی مؤدیان اقدام به ارسال پیامک‌های جعلی با سرشماره هایی متفاوت از سرشماره های رسمی و اعلام شده سازمان امور مالیاتی با مضمون مالیات و با هدف سرقت از حساب‌های شخصی ایشان می‌نمایند که پس از آنکه مؤدی بر روی آن کلیک نموده به صفحه سایت جعلی جهت پرداخت مالیات منتقل شده و از طریق این سایت از حساب بانکی آنها مبالغی سرقت شده است.

لذا از مؤدیان تقاضا می‌شود با توجه به شیوع برخی جرائم در فضای مجازی، درخصوص این‌گونه اقدامات کلاهبردارانه و سرقت‌های اینترنتی هوشیار بوده و کلیه اقدامات مالیاتی خود را صرفاً از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور در کارپوشه خود به آدرس my.tax.gov.ir انجام دهند. گفتنی است پیامک‌های ارسالی سازمان امور مالیاتی کشور تنها با سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۶ معتبر بوده و سایر پیامک‌ها به غیر از سرشماره مذکور کلاهبرداری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.