خبر خوش برای سهامداران آپ؛ پرداخت سود زودتر از موعد

سود مجمع شرکت آسان پرداخت پرشین در کمتر از یک ماه از زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه پرداخت شد.
شرکت آسان پرداخت پرشین از پرداخت سود زودتر از موعد در کمتر از یک ماه خبر داد. گفتنی است، سود سهامداران حقیقی، سبدها و صندوق های سرمایه گذاری دارای کمتر از 900 میلیون سهم، مورخ چهاردهم مردادماه سال 1402 از طریق سجام پرداخت شد و در این مرحله از پرداخت تعداد ۳۱،۵۱۰ سهامدار سود سهام تقسیمی مجمع را دریافت کردند.
همچنین، سهامداران حقیقی و صندوق های سرمایه‌گذاری دارای بیش از 900 میلیون سهم می‌توانند در مهلت قانونی نسبت به دریافت سود اقدام نمایند.
لازم به ذکر است، سود سهامداران حقوقی نیز در مهلت قانونی قابل پرداخت خواهد بود. پیش از این قرار بود، پرداخت سود تقسیمی “آپ” در مهر 1402 صورت گیرد اما طبق زمانبندی منتشر شده در سامانه کدال، زمان آن به مردادماه و کمتر از یک ماه کاهش یافته است.
سهامداران آپ
بر اساس این گزارش، علی اکبر فراهانی، مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین در مجمع عمومی این شرکت اظهار کرد: در حوزه سود خالص در شرکت اصلی با وجود فشار رقابت، محدودیت‌های سرمایه گذاری، تکنولوژی و تحریم‌ها با وجود اینکه افزایش ۱۳درصدی درآمد‌ها را داشتیم، رشد سودآوری ما ۴.۱۳ درصد بود. اما در شرکت‌های تابعه این سود آوری از یک زیان ۵ میلیارد تومانی در سال گذشته به یک سود ۸ میلیارد تومانی و رشد ۲۵۰ درصدی رسید که امیدواریم در سال جاری این روند ادامه و شرکت‌های تابعه را سودآورتر کنیم و از آن‌ها به عنوان یک اهرم برای رقابت در شرکت اصلی استفاده کنیم.
وی بیان کرد: در راستای اهداف و چشم‌انداز “آپ” با توجه به رقابت سنگینی که در حوزه پرداخت وجود دارد، سعی کردیم رویکرد متفاوتی را اتخاذ کنیم و با سرمایه‌گذاری در حوزه‌های جدید، شرکت‌هایی را داشته باشیم که بخش دیگری از سودآوری شرکت و گروه را ایجاد کنند.
در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ رشد ۱۲ تا ۱۳درصدی در حوزه درآمد‌های عملیاتی در شرکت اصلی داشتیم که این عدد در شرکت‌های تابعه با رشد ۳ برابری همراه بوده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.