مدیرعامل ایرانسل: همکاری با دانشگاه‌ها، به توسعه زیرساخت‌ دیجیتال شتاب می‌دهد

ایرانسل و سازمان جهاد دانشگاهی، تفاهم‌نامه همکاری با محوریت هم‌افزایی در زمینه‌های علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی امضا کردند.

مراسم امضای این تفاهم‌نامه، ظهر امروز چهارشنبه اول شهریور ۱۴۰۲، با حضور دکتر یعقوب فتح‌اللهی نایب‌رئیس و معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی، دکتر حبیب‌الله اصغری رئیس جهاد دانشگاهی خواجه نصیر الدین طوسی، دکتر حمید ابریشمی‌مقدم رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از مدرسان و اعضای هیئت علمی دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی، در سالن همایش‌های دانشکده برق این دانشگاه برگزار شد.

این تفاهم‌نامه، با هدف تعامل، همکاری و هم‌افزایی در زمینه‌های علمی، پژوهشی و آزمایشگاهی و با چهار موضوع «توسعه دانش و فناوری از طریق به اشتراک‌گذاری منابع و دستاوردهای دانشی»، «انجام پروژه‎ها و برنامه‌های مشترک»، «تبادل و انتقال تجارب»، «استفاده از زیرساخت‌های پژوهشی و تحقیقاتی مشترک» و همچنین دیگر محورهای مورد علاقه طرفین، بین دو طرف منعقد شده است.

عباسی‌آرند در این مراسم، با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه گفت: ایرانسل نقش خود را پیشگامی در توسعه تکنولوژی و پیشرانی سایر حوزه‌ها تعریف کرده و توانسته از ابتدای فعالیت، با رفع انحصار و ایجاد رقابت، موجب شتاب در توسعه حوزه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات کشور شده و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش شبکه نسل چهار تلفن‌همراه قرار داده است.

وی در ادامه افزود: ایرانسل امروزه رسالت خود را توسعه تکنولوژی می‌داند، نه توسعه سرویس و این توسعه تکنولوژی، بدون همکاری مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان اتفاق نمی‌افتد. امیدواریم امروز این تفاهم‌نامه همکاری که بین ایرانسل و جهاد دانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی منعقد می‌شود، موجب شتاب گرفتن توسعه زیرساخت دیجیتال، با تکیه بر توان داخلی و ظرفیت‌های بومی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.