امکان استفاده از کارت ملی به عنوان کارت بانکی بانک ملی

مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی گفت: کسانی که در بانک ملی حساب دارند می‌توانند در شعب و دستگاه‌های خودپرداز این بانک از کارت ملی هوشمند خود استفاده کنند.

محمدرضا مانی یکتا مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت: بیش از ۴۰۰ میلیون کارت بانکی در اختیار مردم است که به صورت میانگین، ماهانه حدود ۱۲۰ میلیون از این تعداد کارت فعال هستند.

وی افزود: هزینه صدور بانکی در کشو‌های دیگر بسیار بالا است، اما در ایران صدور کارت هزینه ناچیزی دارد؛ البته از بعد سیاست‌گذاری این مسئله یک آسیب تلقی می‌شود.

یکتا تصریح کرد: با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان ثبت احوال کشور و بانک ملی جمهوری اسلامی ایران تجمیع کارت‌های خدماتی در کارت ملی هوشمند کلید خورد و از این طریق شهروندان می‌توانند از کارت ملی خود در آینده نزدیک به عنوان کارت بانکی نیز استفاده کنند.

وی گفت: کسانی که در بانک ملی حساب دارند می‌توانند در شعب بانک ملی و دستگاه‌های خودپرداز این بانک از کارت ملی هوشمند خود استفاده کنند. استفاده از کارت ملی اکنون در یک بانک امکان پذیر است، اما استفاده از آن در دستگاه‌های شتاب امکان پذیر نیست.

مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی افزود: برای کاهش حجم تعداد کارت‌های بانکی و ارائه خدمات نوین پرداخت، یک کد منحصربه فرد الکترونیکی ایجاد خواهیم کرد. این پروژه در کل شبکه شتاب و نظام پرداخت کشور اجرا خواهد شد و در مراحل آزمون است.

یکتا تصریح کرد: پنج بانک اکنون این خدمات را ارائه می‌دهند و در ادامه این خدمات گسترش خواهد یافت.

منبع باشگاه خبرنگاران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.