صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تایید نزدیک شد؟

در افشاگری اخیری که مطمئنا بازار ارزهای دیجیتال را تحریک خواهد کرد، تحلیلگران بلومبرگ احتمال ۹۰ درصدی برای تایید نظارتی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF ) را پیش‌بینی کردند؛ این تجزیه و تحلیل در میان انتظارات رو به رشد جامعه ارزهای دیجیتال انجام می‌شود و این پتانسیل را دارد که به‌طور قابل توجهی بر موقعیت بیت‌کوین در بازارهای مالی سنتی تاثیر بگذارد.

به نقل از کریپتوکارنسی، صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مدت‌هاست که به‌عنوان ابزاری محوری شناخته شده‌اند که می‌توانند شکاف بین بازارهای متعارف و دنیای تا حدی مرموز ارزهای دیجیتال را پر کنند. اگر آنها چراغ سبز را از رگولاتورها دریافت کنند، راه را برای طیف وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین با راحتی بیشتر ساختارهای نظارتی آشنا هموار می‌کنند.

در حالی که جامعه کریپتو سال‌ها در حسرت آنها بوده است، نهادهای نظارتی از لحاظ تاریخی محتاط عمل کردند و نگرانی‌هایی در مورد دستکاری بازار، نوسانات و حمایت از سرمایه‌گذاران را ذکر کرده‌اند با این حال، با پیش‌بینی اخیر بلومبرگ، به نظر می‌رسد که این رخداد ممکن است به نفع این مورد سرمایه‌گذاری تغییر کند.

در صورت تایید، به احتمال زیاد شاهد هجوم سرمایه نهادی به اکوسیستم بیت‌کوین خواهیم بود که موقعیت آن را در چشم‌انداز مالی جهانی مشروعیت بیشتری می‌بخشد. چنین حرکتی همچنین می‌تواند زمینه را برای سایر صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر رمزنگاری فراهم کند و دوره جدیدی از محصولات مالی یکپارچه را نوید دهد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۶۳ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۹۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۰ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶.۴۳ میلیارد دلار است که ۱۶.۴۸ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۸۷ میلیارد دلار است که ۷.۰۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۴.۷۲ میلیارد دلار است که ۹۳.۵۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.