شرایط دریافت وام قرض الحسنه تا سقف 300 میلیون

در شرایط فعلی که به دلیل تورم اقتصادی، مردم برای حل مشکلات مالی خود با کمبود نقدینگی رو به رو هستند، دریافت وام فوری و کم بهره از بانک‌، دغدغه‌ بسیاری از مردم جامعه است؛ اما آیا دریافت وام فوری از بانک ممکن است؟

به گزارش «عصربانک»، جواب این سوال مثبت است. اکنون وام‌های قرض الحسنه تا سقف 300 میلیون تومان در بانک‌هایی چون ملی، کشاورزی، گردشگری و قرض‌الحسنه مهرایران قابل دریافت است. ما در عصربانک، شرایط دریافت این نوع تسهیلات را در چهار بانک مدنظر بررسی کرده‌ایم.

طرح مهربانی بانک ملی

بانک ملی ایران با طرح مهربانی دریافت وام قرض‌الحسنه فوری و کم بهره را امکان پذیر کرده ‌است. مشتریان این بانک که خواهان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف 300 میلیون هستند می‌توانند با میانگین و گردش حساب بین 1 تا 12 ماه، نسبت به دریافت آن اقدام کنند. البته نکته قابل توجه برای متقاضیان وام مهربانی بانک ملی این است که شخص وام گیرنده نباید به بانک بدهکار یا دارای چک برگشتی باشد.

از مزیت‌های اصلی وام مهربانی بانک ملی، کارمزد ۲ تا ۴ درصدی آن است که تنها با یک ضامن معتبر پرداخت می‌شود؛ در این طرح سپرده متقاضی مسدود نمی‌شود و می‌توان با توجه به میانگین کارکرد حساب مشتری، وام مهربانی را با مدت بازپرداخت 6 تا 60 ماه اعطا کرد. برای تضمین این تسهیلات نیاز به چک و فیش کسر از حقوق نیست و تنها رتبه اعتباری وام گیرنده و ضامن ملاک است؛ البته متقاضی این وام می‌تواند امتیاز مازاد حساب خود را به اعضای خانواده خود انتقال دهد.

طرح احسان بانک کشاورزی

طرح احسان بانک کشاورزی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با سود ۰ تا ۴ درصد ارائه می‌دهد . در این طرح سپرده متقاضی مسدود نمی‌شود و می‌توان با توجه به میانگین کارکرد حساب در دوره‌های 1، 3،6 و 12 ماهه درخواست وام داد. زمان بازپرداخت این وام قرض الحسنه 12 تا 36 ماهه است. از ویژگی این طرح می‌توان به امکان واگذاری امتیاز به افراد خانواده، اشخاص حقوقی و پرسنل آنها اشاره کرد.

تفاوت طرح مهربانی بانک ملی و طرح احسان بانک کشاورزی این است که در شرایط مشابه، میزان وام مهربانی دو برابر وام احسان بانک کشاورزی است چرا که در طرح مهربانی اگر مدت زمان کارکرد حساب مشتری۶ ماه باشد میزان وام با بازپرداخت ۱۲ ماهه ۱۵۰ میلیون تومان است اما دربانک کشاورزی این رقم تا ۹۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد قابل دریافت است.

البته دریافت وام قرضه‌الحسنه در بانک ملی و کشاورزی هر دو به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن موبایلی بام در بانک ملی و اپلیکیشن باران در بانک کشاورزی قابل دریافت است.

طرح پارسا بانک گردشگری

در طرح پارسا بانک گردشگری متقاضیان می‌توانند با ایجاد میانگین حساب ۴تا۱۲ ماه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۲و ۴ درصد دریافت کنند. برای این وام نیاز به ضامن رسمی است و مشتری نباید به بانک بدهکار و یا در لیست سیاه بانک مرکزی باشد. همچنین حداکثر دوره بازپرداخت این تسهیلات ۳۶ ماه است. در این طرح نیز شرایط دریافت وام قرض الحسنه مشابه با بانک‌های دیگر است با این تفاوت که در بانک گردشگری نیاز به ضامن رسمی است.

طرح امتیازی بانک قرض‌الحسنه مهرایران

تسهیلات امتیازی مهر ایران با ایجاد میانگین حساب ۳تا۱۲ ماهه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان قابل دریافت است. این وام قرض‌الحسنه است و فقط ۴ درصد کارمزد دارد. شرایط دریافت وام قرض‌الحسنه در طرح امتیازی مهر ایرانیان نیز مشابه بانک ملی است اما هر چه دوره بازپرداخت طولانی‌تر شود میزان وام دریافتی در طرح مهربانی بیشتر از طرح امتیازی بانک مهرایران می‌شود. همچنین در بانک ملی می‌توان حتی یک ماهه نیز درخواست وام خود را ثبت کرد.

روش ثبت درخواست وام مهربانی بانک ملی

اکنون امکان ثبت درخواست وام مهربانی بانک ملی به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه بام فراهم شده و متقاضیانی که مشتری بانک ملی نیستند نیز می‌توانند با افتتاح حساب غیر حضوری در این اپلیکیشن و کلیک بر روی گزینه حساب قرض‌الحسنه مهربانی ملی، نسبت به دریافت این تسهیلات کم‌بهره اقدام کنند. فرایند دریافت وام مهربانی از اپلیکیشن بام به این صورت است که ابتدا متقاضی باید وارد سامانه بام شود و گزینه افتتاح حساب را انتخاب کند؛ سپس گزینه نوع حساب قرض‌الحسنه طرح مهربانی را انتخاب کرده و سپس گزینه ادامه را بزند. در مرحله آخر اگر گزینه حساب شما با موفقیت افتتاح شد برای کاربر ظاهر شود نشان از پایان فرایند در سامانه بام برای افتتاح حساب و درخواست ثبت وام است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.