شرکت ملی انفورماتیک در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته اول شد

شرکت ملی انفورماتیک در همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران” IMI-100″ در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته موفق به کسب رتبه نخست شد.

سازمان مدیریت صنعتی در سال ۱۴۰۲ برای بیست و ششمین سال متوالی شرکت‌های برتر ایران را رتبه‌بندی کرد. در این رتبه‌بندی ۵۰۰ شرکت بزرگ و موثر در اقتصاد کشور طی همایشی که در روز جاری ( دوم بهمن ماه سال جاری) برگزار شد، معرفی شدند.

همایش اعلام شرکت‌های برتر با حضور مقامات کشوری، مدیران شرکت‌های برتر و بزرگ ایران، صاحب نظران اقتصادی و خبرگان صنعتی برگزار و در آن، از شرکت‌های برتری که رتبه‌های ویژه‌ای کسب می‌کنند، تقدیر شد.

رتبه‌بندی IMI-100 در سال نخست (۱۳۷۷) با رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران از نظر شاخص میزان فروش (درآمد) آغاز شد و در سال‌های بعد از آن، با توجه به استقبال خوب شرکت‌ها و برای پاسخگویی به درخواست آن‌ها، به تدریج، تعداد شرکت‌های فهرست به ۵۰۰ شرکت افزایش یافت، همچنین، تعداد شاخص‌های مورد بررسی نیز به ۳۳ شاخص افزایش یافت.

مهم‌ترین اهداف رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران، تولید اطلاعات در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور و شفاف‌سازی فضای کسب و کار، رتبه بندی شرکت‌ها از نظر میزان اثرگذاری در اقتصاد ملی، گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی و استفاده از نتایج رتبه‌بندی برای کمک به برنامه ریزی اقتصادی در کشور است.

رتبه بندی‌های مشابه IMI-100 هم در سطح جهانی و هم در سطح منطقه‌ای و کشوری انجام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.