جذب ایده‌های نوآورانه هوش مصنوعی هدف رویداد اینوتکنیک

مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک هدف از برگزاری اولین رویداد اینوتکنیک هوش مصنوعی را جذب ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه در حوزه هاي فناوري و اقتصادي مبتنی بر دغدغه های بانک مرکزی عنوان کرد.

«علیرضا ماهیار» در بازدید از فرآیند داوری اولین رویداد اینوتکنیک هوش مصنوعی، گفت: در هفته‌های گذشته به منظور بررسی موفقیت خوانش ماشین، برخی از قوانین و مقررات حوزه ارز را به ماشین دادیم که برای آن بسیار پیچیده بود.

وی افزود: بعد از اتمام فرآیند داوری و پایان اولین رویداد اینوتکنیک هوش مصنوعی، باید برای برگزاری دومین رویداد، موضوعات و مشکلات نهاد ناظر را  که برای آنها بدنبال راهکار است، با جزییات بیشتر برای مخاطبین تبیین کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک اظهار داشت: ضروری است تا در مرحله بعدی رویداد اینوتکنیک یک دبیرخانه فعال داشته باشیم که به مخاطبین درباره طرح‌ها، ایده‌ها و محصولات مشاوره لازم را بدهد.  در ادامه این بازدید، “رضا بیات ترک” مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی هم در سخنانی اظهار داشت: واقعیت این است که انتظار من از دور اول رویداد اینوتکنیک برآورده شد.

هدف رویداد اینوتکنیک

همچنین “مهدی مهدی‌زاده” مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی هم اظهار داشت: انتظارات تورمی یکی از مسائل بانک مرکزی است و فکر می‌کنم اینوتکنیک بستر خوبی باشد تا برای جذب ایده و طرح‌های نوآورانه در این حوزه از آن استفاده کنیم. میرعمادی مدیر اداره تدوین رویه های حسابداری و حسابرسی بانکی بانک مرکزی نیز گفت: در حوزه نظارت هوشمند ما به دنبال راهکارهایی هستیم که مبتنی بر بازل 2 ، نظارت را در سطح کلان بانک ها و سپس نظارت کلان را در سطح کلان بانک مرکزی راه اندازی کنیم.   یادآور می شود، اولین رویداد اینوتکنیک هوش مصنوعی از شهریورماه سال ۱۴۰۲ آغاز شد و بانک مرکزی ۱۰ مساله خود را اعلام کرد تا شرکت‌های فناور و نوآور برای آنها راهکار ارائه دهند.

فرآیند دو روزه داوری ۳۱ طرح و ایده ارسال شده به این رویداد از روز سه‌شنبه سوم بهمن‌ماه با حضور هیات داوران آغاز شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.