راه‌اندازی روبل دیجیتال در بلاروس

در ادامه روند تلاش کشورها برای تولید رمزارزهای متمرکز ملی، بلاروس نیز از راه‌اندازی نخستین پلتفرم مبادلات روبل دیجیتال خود خبر داد.

به نوشته نشریه اکونومیچسکایا بلاروس، بانک ملی این کشور با همکاری شرکت فناوری‌‌‌های بانکی بلاروس قرار است پلتفرم مبادلات روبل دیجیتال خود را تا پایان ماه ژانویه سال‌جاری راه‌اندازی کنند.

به نوشته این نشریه، بانک مرکزی بلاروس همچنین در حال استخدام نیروهای جدید برای خدمت در مرکز خدمات این پلتفرم ملی بوده و آخرین جلسه مدیران ارشد بانک مرکزی در خصوص آخرین مراحل راه‌اندازی پلتفرم مذکور نیز هفته گذشته برگزار شده است.

«دیمیتری کالچیتس» معاون بانک مرکزی بلاروس نیز طی سخنانی، راه‌اندازی روبل دیجیتال بلاروس را مهم‌ترین پروژه مالی و بانکی این کشور در حوزه پرداخت و تسویه‌حساب‌ها دانسته است.

لازم به ذکر است، یک شرکت دولتی چین نیز روز ۲۹ ژانویه از انتشار ۲ میلیارد یوآن دیجیتال به ارزش حدود ۳۵۰ میلیون دلار خبر داده بود.

در حال حاضر، بسیاری از کشورهای مخالف با ادامه سیطره غرب بر سیستم‌های تراکنش مالی و تسویه‌حساب‌های بین‌المللی، اقدام به راه‌‌‌اندازی پروژه‌‌‌های مشابه با پلتفرم‌های اختصاصی جهت تسهیل در امور مربوط به پرداخت‌های بین‌المللی خود کرده‌‌‌اند./بازار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.