روش تازه نظرسنجی بانک ملت

بانک ملت نظرسنجی از مشتریان را به بهترین شکل پیاده کرده است؛ نظرسنجی پشت باجه!

عصر بانک؛در حالی که رضایت مشتری در بسیاری از سازمان های کشور ما اساسا موضوعیت ندارد، برخی نهادها و سازمان های پیشرو که مستقیم یا غیرمستقیم با مراجعه کننده رو به رو هستند، مرکزی را برای سنجش میزان رضایت مشتریان در نظر گرفته اند.

روش سنجش رضایت مشتری در این سازمان ها این طور است که چندین روز پس از ارائه خدمت، با مشتری تماس می گیرند و چند سوال از قبل طراحی شده را می پرسند. معمولا هم این سوالات طوری طراحی می شود که نتیجه مدنظر سازمان را محقق می کند!
باید پرسید که واقعا این چه طرز نظرسنجی است؟ به طور معمول گفته می شود میزان رضایت مشتری و نظر او درباره نحوه ارائه خدمت را باید درست در زمان ارائه خدمت سنجید، چرا که گذشت زمان، احساس مشتری را تغییر خواهد داد.
بانک ملت اما این روش را تغییر داده و نظرسنجی از مشتریان را به بهترین شکل پیاده کرده است؛ نظرسنجی پشت باجه!
روش بانک ملت این طور است که پشت هر باجه، یک دستگاه نظرسنجی مستقر کرده است. مشتری درست پس از دریافت خدمت و یا در حین انجام عملیات بانکی، می تواند نسبت به آن اظهار نظر کند.
محورهای این نظرسنجی کاملا واضح است: برخورد محترمانه و صمیمانه، راهنمایی و پاسخگویی مناسب، سرعت و دقت در نحوه ارائه خدمت. مشتری هم می تواند با انتخاب یکی از گزینه های خوب، متوسط یا ضعیف نسبت به این سوالات واکنش نشان دهد.
این روش نظرسنجی که واقعی و مستقیم و بدون دخالت عوامل محیطی و عملیاتی دیگر پیاده می شود، مخاطبان را نسبت به نتایج آن امیدوار می کند.
1 نظر
  1. جلال دلداده می گوید

    این بانک ملت به دردی میخوره نه میشه گردش حساب گرفت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.