حفظ بازدهی متعارف صندوق‌های با درآمد ثابت با ابلاغیه جدید

یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: با ابلاغیه اصلاح نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی و گواهی سپرده بانکی، این امکان برای صندوق‌های با درآمد ثابت وجود دارد که بتوانند با توجه به نرخ‌هایی که بانک مرکزی پیش‌بینی کرده، نزدیک ۳۰‌درصد منافع در بانک‌ها گذاشته و بازدهی را به اندازه بازدهی متعارف بانکی نگه دارند.

سیدرضا اعجازی، در خصوص ابلاغیه رئیس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس در زمینه اصلاح نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی و گواهی سپرده بانکی و اوراق بهادار گفت: با توجه به بحث گواهی سپرده ۳۰درصدی که بانک مرکزی به یکباره ابلاغ کرد و ۲۸۰همت بودجه برای جذب منابع در اختیار بانک‌ها قرار داد، نرخ اوراق در بازار سرمایه کاهش یافت.

وی اظهار کرد: با کاهش نرخ اوراق در بازار سرمایه، نرخ بازدهی صندوق‌های با درآمد ثابت نیز پایین آمد که با توجه به ابلاغیه اخیر، این امکان برای صندوق‌های با درآمد ثابت وجود دارد که بتوانند با توجه به نرخ‌هایی که بانک‌مرکزی پیش‌بینی کرده، نزدیک ۳۰‌درصد منافع در بانک‌ها گذاشته و بازدهی را به اندازه بازدهی متعارف بانکی نگه دارند. مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار عنوان کرد: اجازه افزایش ۱۰درصدی سپرده‌گذاری نزد بانک‌ها هم به صندوق‌های با درآمد ثابت کمک خواهد کرد تا از نوساناتی که از بابت اوراق گواهی سپرده ۳۰ درصدی ایجاد شده، جلوگیری شود.

/دنیای اقتصاد

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.