رسید دستگاه‌های کارت‌خوان برای کدام افراد تا پایان 1404 در حکم صورتحساب الکترونیکی است

معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی گفت: برای برخی مؤدیان تا سال ۱۴۰۴ رسید دستگاه‌های کارت‌خوان به عنوان صورتحساب الکترونیکی تلقی می‌شود.

اشکان هراتی با اشاره به مشمولان صدور صورت‌حساب الکترونیکی، گفت: بر اساس قانون تسهیل که در دی‌ماه سال جاری تصویب و نهایی شد، اشخاص حقیقی و حقوقی ملزم به صدور صورت‌حساب الکترونیکی هستند، کسانی که تا سقف ۱۸میلیارد تومان فروش داشته، یعنی به حدی نرسیده که بتوانند صورت‌حساب صادر کرده و به بیانی از صدور آن معاف هستند، می‌توانند تا پایان سال ۱۴۰۴ از دستگاه‌های کارت‌خوان و درگاه پرداخت الکترونیکی خود برای صدور صورت‌حساب الکترونیکی استفاده کنند و رسید دستگاه‌های کارت‌خوان برای این افراد به عنوان صورت‌حساب الکترونیکی تلقی می‌شود.

هراتی گفت: بانک مرکزی به موجب قانون تسهیل، فاکتورهای دستگاه‌های کارت‌خوان و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی را به صورت‌حساب الکترونیکی تبدیل می‌کند.

معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی در پایان با اشاره به فروشندگان با نرخ مالیات و خدمات ثابت اظهار کرد: اشخاصی می‌توانند از دستگاه‌های کارت‌خوان و درگاه پرداخت الکترونیکی برای صدور صورت حساب الکترونیکی استفاده کنند که صرفا کالا یا خدمات تک‌نرخی (با نرخ مالیات بر ارزش افزوده) می‌فروشند یا کالا و خدمات با نرخ واحدی را عرضه کرده و به فروش می‌رسانند.

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.