عملکرد موفق‌ شرکت‌های هلدینگ تفتا در سال مالی 1402

بررسی گزارش‌های ارائه شده توسط مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ تفتا در سال مالی گذشته نشان می‌دهد این هلدینگ عملکرد قابل‌قبولی داشته است که می‌توان آثار آن را در جهش سود خالص، درآمد عملیاتی، دارایی‌ها و.. شرکت‌های این گروه به‌روشنی مشاهده کرد.

مجامع شرکت‌های هلدینگ تفتا طی یک هفته پایانی بهمن‌ماه گذشته برگزار و با تأیید صورت‌های مالی سال منتهی به پایان آذرماه سال 1402 همراه شد. بررسی گزارش‌های ارائه شده توسط مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ تفتا در سال مالی گذشته نشان می‌دهد این هلدینگ عملکرد قابل‌قبولی داشته است که می‌توان آثار آن را در جهش سود خالص، درآمد عملیاتی، دارایی‌ها و.. شرکت‌های این گروه به‌روشنی مشاهده کرد.

مهر تأیید سهام‌داران بر عملکرد داتا در اولین سال فعالیت

مجمع‌عمومی سالانه شرکت داتا روز سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه به ریاست محمد فرجود مدیرعامل هلدینگ تفتا، نمایندگان سهام‌داران و اعضای هیئت‌مدیره داتا در محل ساختمان هلدینگ تفتا برگزار شد.

در این جلسه صورت مالی منتهی به 30 آذرماه 1402 ارائه شد و به تأیید رسید. بر اساس این گزارش در سال مالی گذشته شرکت داتا در مدت‌زمان کوتاهی که از تأسیس آن گذشته است، رقمی بالغ بر 74 هزار میلیون ریال درآمد داشته است.

فرجود در این جلسه ضمن ابراز رضایت از گزارش عملکرد ارائه شده از سوی مدیران داتا، ابراز امیدواری کرد در سال مالی پیش رو شاهد تحقق اهداف تعیین شده و ادامه پیشرفت‌های این شرکت باشیم.

مدیرعامل تفتا افزود: سال مالی گذشته در واقع اولین سال فعالیت رسمی شرکت داتا بود و بااین‌وجود این شرکت عملکرد قابل‌قبولی داشته است. بااین‌حال توجه به ایجاد زیرساخت‌های لازم، تدوین فرایندها و تعریف خدمات جدید در راستای تکمیل زنجیره ارزش بانک تجارت از جمله مواردی است که باید در سال پیش رو موردتوجه قرار گیرد. علی گل زاده مدیرعامل شرکت داتا نیز در این جلسه از حمایت‌های بانک تجارت و هلدینگ تفتا تشکر کرد و این حمایت‌ها را عامل مهمی در موفقیت‌های به‌دست‌آمده طی مدت کوتاه فعالیت داتا دانست.

جهش شش برابری سود عملیاتی زفتا در سال 1402

مجمع‌عمومی سالانه شرکت زفتا صبح روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه به ریاست محمد فرجود مدیرعامل هلدینگ تفتا و با حضور اعضای هیئت‌مدیره و اعضای مجمع، بازرس و حسابرس قانونی تشکیل شد و صورت‌های مالی منتهی به 30 آذر 1402 این شرکت به تصویب اعضای مجمع رسید.

در ابتدای این جلسه سعید بخشایشی، مدیرعامل زیرساخت فناوری تجارت ایرانیان در گزارشی عملکرد شرکت در یک سال گذشته و همچنین برنامه‌های آتی را تشریح کرد.

بنا بر این گزارش، مجموع درآمدهای این شرکت در سال مالی گذشته حدود 60 درصد نسبت به سال مالی 1401 افزایش داشته است. ارزش دارایی‌های زفتا نیز در سال مورد بررسی بالغ بر 41 درصد افزایش و سود عملیاتی شرکت رشد 6 برابری داشته است.

فرجود در این نشست پس از استماع گزارش حسابرس قانونی و مدیران شرکت زفتا ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده و نتایج حاصل گفت: زفتا به همت مدیران و کارکنان آن در مسیر خوبی حرکت می‌کند و می‌توان گفت بانک تجارت نگاه ویژه‌ای به خدمات این شرکت دارد.

مدیرعامل هلدینگ تفتا افزود: انتظار ما از زفتا این است که به خطوط کسب‌وکاری خود تنوع بیشتری بدهد و در قالب یک گروه به یکی از بازیگران اصلی در حوزه‌های موردنظر تبدیل شود.

به گفته فرجود «بانک تجارت کاملاً آمادگی دارد تا در صورت ارائه طرح‌های مناسب و جدید، سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام دهد و حمایت‌های موردنیاز را به عمل آورد».

فرجود ادامه داد: یکی از مسائل مهم در شرکت‌های عملیاتی، محاسبه دقیق بهای تمام شده و توجه به افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و سرمایه است؛ بنابراین انتظار داریم در سال مالی جاری مدیران زفتا در کنار بهبود عملیات جاری شرکت، اقدامات لازم را در این حوزه‌ها نیز انجام دهند.

افزایش 70 درصدی سود خالص چابک تجارت

مجمع‌عمومی سالانه شرکت چابک تجارت روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه به ریاست محمد فرجود مدیرعامل هلدینگ تفتا و با حضور اعضای هیئت‌مدیره و اعضای مجمع، بازرس و حسابرس قانونی تشکیل شد و صورت‌های مالی منتهی به 30 آذر 1402 این شرکت به تصویب اعضای مجمع رسید.

در ابتدای این جلسه بهزاد عمرانی مدیرعامل چابک تجارت در گزارشی عملکرد شرکت در یک سال گذشته و همچنین برنامه‌های آتی را تشریح کرد.

بنابراین، گزارش سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به پایان آذر سال ۱۴۰۲ با جهش ۱۱۰ برابری به رقمی حدود ۱۰۷ میلیارد ریال رسیده است. جمع دارایی های این شرکت نیز رشد ۲۸۴ درصدی داشته است.

محمد فرجود در این جلسه پس از استماع گزارش مالی شرکت چابک تجارت گفت: موضوع تجربه و سفر مشتری در دنیای امروز یکی از مهم‌ترین مسائلی است که شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات به آن توجه ویژه‌ای دارند؛ از جمله حساس‌ترین مراحل این تجربه هم بخشی است که در قالب مراکز تماس به ایجاد حس خوبی در کاربران خدمات منجر می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه بر اساس گزارش‌های ارائه شده شرکت چابک تجارت توانسته عملکرد خوبی در ایجاد این تجربه در مشتریان بانک تجارت داشته باشد و از این بابت به همکارانمان در چابک دست‌مریزاد می‌گویم.

فرجود افزود: توجه به برند کارفرمایی، معرفی هرچه بهتر خدمات شرکت چابک تجارت و استفاده از فناوری و نوآوری می‌تواند به ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات شرکت کمک کند.

جهش 110 برابری سود خالص سیمرغ تجارت

مجمع‌عمومی سالانه شرکت سیمرغ تجارت روز شنبه 28 بهمن‌ماه به ریاست امیرحسین داوودیان رئیس هیئت مدیره این شرکت و با حضور محمد فرجود مدیرعامل هلدینگ تفتا،اعضای هیئت‌مدیره و اعضای مجمع، بازرس و حسابرس قانونی تشکیل شد و صورت‌های مالی منتهی به 30 آذر 1402 این شرکت به تصویب اعضای مجمع رسید.

در ابتدای این جلسه، محمدمهدی اسمعیلی مدیرعامل شرکت در گزارشی عملکرد شرکت در یک سال گذشته و همچنین برنامه‌های آتی را تشریح کرد.

بنابراین، گزارش سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به پایان آذر سال ۱۴۰۲ با جهش ۱۱۰ برابری به رقمی حدود ۱۰۷ میلیارد ریال رسیده است. جمع دارایی های این شرکت نیز رشد ۲۸۴ درصدی داشته است.

محمد فرجود در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد قابل‌توجه شرکت سیمرغ تجارت گفت: عملکرد شرکت با دو سال قبل قابل‌مقایسه نیست و این پیشرفت چشمگیر بدون شک مرهون تلاش‌های تیم سیمرغ تجارت و حمایت‌های بانک تجارت است.

وی افزود: وضعیت خوب شرکت، سطح توقعات را از مدیران و همکاران سیمرغ به‌شدت بالا می‌برد و امیدواریم با ظرفیت‌سازی، نوآوری در روش‌ها و توسعه کسب‌وکار به این انتظارات پاسخ درخور داده شود.

وی افزود: شرکت سیمرغ نسبت به سایر شرکت‌های هلدینگ از آزادی عملی بیشتری برخوردار است و باید با استفاده از این امکان، پیشنهادهای نوآورانه و خوبی برای افزایش سهم در بازار ارائه کند.

مدیرعامل تفتا گفت: مقولاتی مانند مبارزه با پول‌شویی، مدیریت ریسک و امنیت و مبارزه از تقلب و تخلف در خدمات و محصولات سیمرغ تجارت از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که این خدمات بیشتر کانون اتفاقات و ریسک‌ها قرار دارند.

افزایش 8.5 برابری درآمد عملیاتی شرکت تجارت شایان

مجمع‌عمومی سالانه شرکت تجارت شایان روز شنبه 28 بهمن‌ماه به ریاست محمد فرجود مدیرعامل هلدینگ تفتا و با حضور اعضای هیئت‌مدیره و اعضای مجمع، بازرس و حسابرس قانونی تشکیل شد و صورت‌های مالی منتهی به 30 آذر 1402 این شرکت به تصویب اعضای مجمع رسید.

در ابتدای این جلسه کسری دولت‌خواهی، مدیرعامل شرکت تجارت شایان در گزارشی عملکرد شرکت در یک سال گذشته و همچنین برنامه‌های آتی را تشریح کرد.

بنا بر این گزارش، سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به پایان آذر سال 1402 افزایشی 107 درصدی را نسبت به سال مالی منتهی به پایان آذر 1401 تجربه کرده است. در همین حال جمع درآمد عملیاتی این شرکت نیز در مدت مورد مقایسه جهشی 8.5 برابری داشته است.

محمد فرجود در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد قابل‌توجه شرکت تجارت شایان گفت: سال آینده باید برای تجارت شایان سال جهش و پیشرفت باشد چرا که در ارائه خدمات این شرکت هنوز در ایران چندان رقابتی نیست و ما نباید فرصت ورود به‌موقع به این حوزه را برای بیشتر کردن فاصله با دیگران از دست بدهیم.

وی افزود: بانک تجارت به‌درستی و با درک صحیح از نیازهای اقتصاد کشور تصمیم گرفت به‌واسطه هلدینگ تفتا و شرکت تجارت شایان وارد حوزه SCF شود و همین تشخیص به هنگام فرصت‌های خوبی را در اختیار ما قرار داده است.

بانک تجارت، بانک پیشرو در حوزه سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر

مجمع‌عمومی سالانه شرکت تکنو تجارت روز یکشنبه 29 بهمن‌ماه به ریاست محمد فرجود مدیرعامل هلدینگ تفتا، اعضای هیئت‌مدیره و اعضای مجمع، بازرس و حسابرس قانونی تشکیل شد و صورت‌های مالی منتهی به 30 آذر 1402 این شرکت به تصویب اعضای مجمع رسید.

در ابتدای این جلسه، سید محمدحسین سجادی نیری مدیرعامل شرکت در گزارشی عملکرد شرکت در یک سال گذشته و همچنین برنامه‌های آتی را تشریح کرد.

بنا بر این گزارش، درآمد عملیاتی این شرکت در سال مالی منتهی به پایان آذر 1402 نسبت به سال مالی قبل از آن رشدی 906 درصدی را تجربه کرده است. دارایی‌های شرکت هم نزدیک به دوبرابر شده است.

محمد فرجود در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد قابل‌توجه شرکت تکنو تجارت گفت: سال مالی سپری شده برای تکنو تجارت سالی پر فراز و نشیب و البته همراه با موفقیت بود. این شرکت باید دست به تغییرات بزرگی می‌زد و تصمیمات مهمی می‌گرفت که خوشبختانه در آن‌ها موفق بود.

وی افزود: بسیار امیدوارم در سال پیش رو با پشت سر گذاشتن شرایط سخت سال گذشته، شاهد جهش و پیشرفت در تکنو تجارت باشیم و این شرکت بتواند در حوزه سرمایه‌گذاری بیش‌ازپیش موفق عمل کند.

فرجود افزود: واقعیت این است که بانک تجارت در حوزه سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، بانک نمونه کشور است و از این بابت نسبت به شبکه بانکی پیشرو است. این در حالی است که به علل و دلائل گوناگون سرمایه‌گذاری در حوزه نوآوری و فناوری در کشور به‌شدت دچار رکود است.

مدیرعامل تفتا گفت: مدیران شرکت تکنو تجارت باید از رویکرد بانک تجارت کمال استفاده را ببرند و هر چه بیشتر در ارائه پیشنهادها و حوزه‌های سرمایه‌گذاری‌های نوآورانه فعال باشند.

افزایش 80 درصدی درآمدهای تاتا

مجمع‌عمومی سالانه شرکت تاتا روز دوشنبه 30 بهمن‌ماه به ریاست حسام مقصودلو عضو هیئت‌مدیره هلدینگ تفتا و با حضور اعضای هیئت‌مدیره و اعضای مجمع، بازرس و حسابرس قانونی تشکیل شد و صورت‌های مالی منتهی به 30 آذر 1402 این شرکت به تصویب اعضای مجمع رسید.

در ابتدای این جلسه، مژده قزل‌ایاغ مدیرعامل شرکت در گزارشی عملکرد شرکت در یک سال گذشته و همچنین برنامه‌های آتی را تشریح کرد.

بنا بر این گزارش، درآمد عملیاتی این شرکت در سال مالی منتهی به پایان آذر 1402 حدود 80 درصد نسبت به مدت مشابه قبل از آن افزایش پیدا کرده است.

حسام مقصودلو در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد قابل‌توجه شرکت تاتا گفت: تاتا در مسیر خوبی در حال حرکت است و امیدواریم در سال مالی پیش‌رو با موفقیت در برنامه‌های تدوین شده توسط مدیران شرکت، شاهد تحقق هر چه بیشتر اهداف تاتا باشیم.

وی افزود: توجه به ساختار و توسعه منابع انسانی در شرکت‌های فناوری از جمله اولویت‌هایی است که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشت خصوصاً در شرایطی که جذب و نگهداشت نیروی انسانی متخصص به یکی از معضلات اکوسیستم ما تبدیل شده است.

گفتنی است، مجمع شرکت ایران کیش که یکی از شرکتی سهامی عام است و هلدینگ تفتا در آن سهم دارد، در آینده برگزار خواهد شد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.