صدور کارت بانکی از سوی بانک شهر برای اتباع خارجی

بانک شهر با هدف تحقق شعار "نوآوری در خدمت" و در راستای پاسخگویی به نیازهای پولی و مالی اتباع خارجی؛ در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی اقدام به افتتاح سپرده و صدور کارت بانکی برای اتباع خارجی مجاز کرده است.

مراسم رونمایی از خدمت جدید بانک شهر با حضور دکتر سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل این بانک، جمعی از نمایندگان مجلس (محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فدا حسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و سفیر سابق ایران در افغانستان و احمد نادری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی)، مدیران دستگاه‌های نظارتی و مدیران ارشد شبکه بانکی کشور برگزار شد.

فدا حسین مالکی عضو مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه از ابتکار عمل بانک شهر در خدمات‌رسانی به اتباع خارجی و تلاش برای بهره‌مندی آنان از خدمات برتر بانکی قدردانی می‌کنیم، گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به موقعیت منطقه‌ای خود، کشوری مهاجر پذیر است. طی سال‌های گذشته نیز مسئولان همواره به دنبال ارائه خدمات بانکی در چارچوب قوانین و مقررات به اتباع خارجی بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ایران نیز همانند بسیاری از کشورها در تلاش است از ظرفیت‌های اتباع برای سرمایه‌گذاری در کشور استفاده کند، عنوان کرد: امروز تجار کشورهای مختلف به دنبال سرمایه‌گذاری در ایران هستند و قطعا ارائه خدمات بانکی به آنان می‌تواند این مهم را تسهیل کند.

صدور کارت بانکی

مالکی خاطرنشان کرد: پاسخگویی درست به نیازهای پولی و مالی اتباع خارجی ضمن فراهم آوردن زمینه مراودات مالی این عزیزان با کشورهای خودشان می‌تواند به ارتباط گسترده‌تر بخش خصوصی کشورمان با اتباع نیز کمک کند.

در ادامه احمد نادری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز شاهد حسن مدیریت در بانک شهر هستیم، گفت: عملکرد بانک و خدمات‌رسانی آنان به شهروندان و مشتریان شبکه بانکی به نسبت سال‌های گذشته قابل مقایسه نیست و از این بانک به‌عنوان بانکی موفق نام برده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خدمات بانک شهر در حوزه بین‌الملل و تامین مالی پروژه‌های مهم، چشمگیر و ارزشمند است، افزود: خدمت جدید بانک شهر نیز که برای اولین بار در سطح کشور با این کیفیت صورت می‌گیرد، یک کار ابداعی خوب و کاربردی است.

نادری با بیان اینکه به دلیل وجود زیرساخت‌های خوب در بانک شهر افتتاح سپرده و صدور کارت بانکی برای اتباع خارجی ممکن شده است، گفت: انشاالله این اقدام می‌تواند زمینه بهره‌مندی اتباع خارجی از خدمات کامل بانکی را فراهم آورد.

سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر نیز در این مراسم با اشاره به صدور کارت بانکی از سوی این بانک برای اتباع خارجی، عنوان کرد: خدمات بانکی ارائه شده به اتباع خارجی تنها به افتتاح حساب، جذب سپرده و ارائه تسهیلات محدود نخواهد بود و با توجه به نیازهایشان، خدمات برتر بانکی و همچنین خدمات ارزش افزوده مانند صدور بیمه نامه‌ها، خرید تورهای گردشگری و سفر و … به این عزیزان ارائه خواهد شد.

لازم به توضیح است که به منظور خدمت رسانی مناسب برای اتباع خارجی مشمول، پلتفرمی یکپارچه تحت عنوان «نئوبانک ویژه اتباع خارجی» که اولین نئوبانک کشور در حوزه اتباع می‌باشد، نیز توسط بانک شهر طراحی و آماده بهره‌برداری می‌باشد و محل‌های ارائه خدمات بانک شهر به اتباع خارجی از طریق رسانه‌های ارتباطی و ارسال پیامک به اتباع متعاقبا اعلام می‌گردد.

شایان ذکر است؛ پلتفرم نئوبانک ویژه اتباع خارجی توسط شرکت توسعه و نوآوری شهر و با همکاری معاونت‌های برنامه‌ریزی و فناوری‌ اطلاعات در بانک شهر عملیاتی گردیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.