بابک زنجانی از جعبه سیاه پرونده نفتی شکایت کرد

وکیل مدافع بابک زنجانی از شکایت موکلش از «علیرضا زیباحالت منفرد» متهم دیگر پرونده فساد نفتی خبر داد.

عصر بانک؛رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع بابک زنجانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: بابک زنجانی متهم پرونده فساد نفتی از «علیرضا زیباحالت منفرد» متهم دیگر این پرونده و معروف به «جعبه سیاه» پرونده فساد نفتی، شکایت کرد.

 
وی با بیان اینکه یکی از شاکیان علیرضا زیباحالت منفرد، بابک زنجانی است, گفت: موکلم شکایت مفصل و مبسوطی از این فرد به اتهام کلاهبرداری و خیانت در امانت کرده است.
 
کوهپایه‌زاده افزود: یکی از مسائلی که همواره در جلسات محاکمه پرونده نفتی مطرح می‌شد این بود که زنجانی بدهی به شرکت نفت را قبول داشت و می‌گفت: باید بدهی را پرداخت کند، اما شرکت نفت که مدعی تحویل 15 کشتی نفت به زنجانی بود، هیچ وقت بارنامه‌ها را حتی به دادگاه ارائه نکرد.
 
وکیل مدافع زنجانی اظهار کرد: قسمت عمده نفت‌ها به شرکت فال در امارات فروخته شد و بعد از مدتی آن شرکت ادعا کرد که نفت‌های فروخته شده دچار مشکل است و داخل محموله‌های نفتی آب وجود دارد و از پرداخت وجه که حدود 500 تا 700 میلیون دلار است، خودداری کرد.
 
وی ادامه داد: کسی که در عملیات فیزیکی تحویل و تحول محموله‌های نفتی نقش داشت، علیرضا زیباحالت منفرد بود و از این جهت به درستی از سوی دادستان تهران به «جعبه سیاه» معروف شده است. زنجانی حتی یک بشکه نفت تحویل نگرفته و بارنامه‌ها در اختیارش نیست و تنها از طریق ایمیل و تلفن کار‌ها را انجام می‌داد.
 
کوهپایه‌زاده بیان کرد: کسی که محموله‌های نفتی را به طور فیزیکی تحویل می‌گرفت و به شرکت فال می‌فرستاد زیباحالت بود و بعداً هم ادعا شد داخل محموله‌ها آب وجود دارد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.