بریز و بپاش جهان در بخش تکنولوژی!

پژوهشگران و محققان فعال در موسسه گارتنر برآورد کرده‌اند که مجموع کل هزینه‌های جهانی در بخش تکنولوژی در سال 2019 میلادی به 3.8 تریلیون دلار خواهد رسید.

عصر بانک؛به گزارش ایسنا، با توجه به آنکه در سالهای اخیر توجه بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی و غول‌های فناوری در جهان بر روی توسعه و گسترش فناوری‌های نوینی همچون هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و شبکه اینترنت 5G، هوشمندسازی شهرها و برقراری اینترنت اشیا تمرکز کرده‌اند، حالا موسسه تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی و اعلام کرده است که مجموع هزینه‌های جهانی در بخش فناوری و ارتباطات در سال آینده میلادی به 3.8 تریلیون دلار خواهد رسید.

 

مجموع هزینه‌های جهانی در بخش فناوری و ارتباطات در سال جاری میلادی 3.7 تریلیون دلار بوده که بدین ترتیب میزان آن در سال 2019 در مقایسه با سال جاری  3.2 درصد رشد خواهد داشت.

 

جان دیوید لاولاک، معاون ارشد موسسه تحقیقاتی گارتنر در خصوص این مساله می‌گوید که هزینه‌های جهانی در بخش فناوری و ارتباطات در سال آینده میلادی رو به افزایش پیش‌بینی شده است که علت اصلی آن نوسانات ارزش و وقوع جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکاست که همچنان تبعات منفی بسیاری بر دورنمای هزینه‌های جهانی در صنعت تکنولوژی گذاشته است.

 

به گفته وی، یکی از محوری‌ترین سرمایه‌گذاری‌های قابل پیش بینی در سال آینده بطور قطع در سرویس‌های ابری و خدمات ابری خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.