رشد 3 برابری کسب و کارهای دیجیتال در جنوب شرق آسیا

تحقیقات جدید برآورد کرده است که رشد اقتصاد دیجیتال کشورهای جنوب شرق آسیا تا سال 2025 میلادی سه برابر خواهد شد.

عصر بانک؛به تازگی پژوهشگران گوگل با همکاری یک شرکت تحقیقاتی سنگاپوری به نام Temasek که یکی از بزرگترین و معروف ترین پایگاههای تحقیقاتی در جنوب شرق آسیا به شمار می رود، به نتایجی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد پتانسیل کشورهای جنوب شرق آسیا برای اقتصاد حاصل از حوزه علم دیجیتال و توسعه تکنولوژی‌های مختلف در این منطقه تا سال 2025 میلادی یعنی هفت سال دیگر سه برابر رشد و افزایش پیدا خواهد کرد و ارزش آن به عدد 240 میلیارد دلار خواهد رسید.

 

البته گفته می‌شود که بخش عمده پیشرفت‌های تکنولوژی این منطقه به دو کشور چین و هند اختصاص دارد اما به طور کلی به نظر می‌رسد بسیاری از کشورهای این ناحیه تصمیمات جدی برای رشد و پیشرفت اقتصادی خود اتخاذ کرده‌اند بنابراین انتظار می‌رود که قابلیت شکوفایی بسیار زیادی را در بخش اقتصاد دیجیتال خواهند داشت. گفته می شود منطقه جنوب آسیا با جمعیت بالغ بر 650 میلیون نفر، تا هفت سال آینده قادر خواهد بود قدرت اقتصادی وابسته به علم دیجیتال خود را به 240 میلیارد دلار برساند.

 

این منطقه همچنین بالغ بر 350 میلیون کاربر اینترنت دارد که از جمعیت کل کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا نیز بیشتر است بنابراین قابلیت این را دارد که با بهره گیری از منابع انسانی و میزبانی از شرکت های بزرگ جهان به افزایش درآمد، اشتغالزایی و گردش چرخ اقتصادی بپردازند.

 

کارشناسان برآورد کرده‌اند که اقتصاد اینترنت در سال جاری به 72 میلیارد دلار می رسد این در حالیست که در سال گذشته 50 میلیارد دلار و در سال 2015 حدود 19.1 میلیارد دلار بوده است.

 

در این گزارش‌های منتشر شده در وب سایت engadget ، خدمات انلاین مربوط به حوزه گردشگری و مسافرتی با بیش از 30 میلیارد دلار درآمد در صدر پردرآمدترین کسب و کار دیجیتال قرار گرفته است و بعد از آن کسب و کارهایی همچون تجارت الکترونیک با 23 میلیارد دلار، رسانه های آنلاین با 11 میلیارد دلار و خدمات حمل ونقل اینترنتی نیز با 8 میلیارد دلار درآمد به ترتیب در جایگاههای دوم، سوم و چهارم جای گرفته اند.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.