فاش شدن آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو/ خالق بیت کوین چه گفت؟

بعد از ۱۳ سال، آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین بازیابی شده و به رازآلودگی منشاء بیت کوین افزوده است.

سیزده سال پیش، خالق بیت کوین که تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود، آخرین پیام خود را فرستاد. پیام او اکنون در جامعه ارز دیجیتال یک متن افسانه‌ای به شمار می‌رود.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، ناپدید شدن ناگهانی ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین در سال ۲۰۱۱ یکی از مرموزترین وقایع در دنیای رمز ارزها باقی مانده است. پس از اینکه ناکاموتو زمینه‌های توسعه بیت کوین را فراهم آورد و شاهد رشد اولیه‌اش بود، ناگهان از هرگونه ارتباطاتی دست کشید و بدون هیچ سرنخی ناپدید شد.

پیام ساتوشی ناکاموتو

فاش شدن آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو/ خالق بیت کوین چه گفت؟

ایمیل نهایی منتسب به ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۱ به یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین ارسال شده و آخرین تعامل خالق پنهانی بیت کوین پیش از ناپدید شدنش را نشان می‌دهد.

در این ایمیل، ناکاموتو گفت تمایلی به تبدیل شدن به شخصیتی اسطوره‌ای و مرموز ندارد و همچنین از تمایل خود برای گذر از نقش‌اش در توسعه بیت کوین خبر داد. او نوشت: «من به موارد دیگری روی آورده‌ام و احتمالاً در دسترس نخواهم بود.» او در ادامه کنترل آینده بیت کوین را به جامعه و توسعه‌دهندگانش واگذار کرد.

معمای حل‌نشده

در همان ایمیل، ساتوشی ناکاموتو کلید «CAlvert» و کد پخش را به تعدادی از کاربران قدیمی‌تر واگذار کرد. اقدام او گذر از پروژه بیت کوین و امانت آن به کسانی بود که قرار بود چشم‌انداز بیت کوین را ادامه دهند.

در حالی که محتوای ایمیل در نگاه اول عادی به نظر می‌رسد، اهمیت آن در این است که یکی از آخرین ارتباطات ناکاموتو پیش از ناپدید شدنش از صحنه دنیای رمز ارز بود. این پیام تنها پایان دخالت مستقیم ناکاموتو در بیت کوین را آشکار نمی‌کند، بلکه نشان‌دهنده گذار خالق این پروژه در جامعه کریپتو نیز هست.

با وجود گمانه‌زنی‌ها و تحقیقات متعدد طی سال‌ها، هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو همچنان ناشناخته مانده و به جذابیت و رازآلودگی پیرامون خلق بیت کوین افزوده است.

در حالی که جامعه رمز ارز به تأمل در میراث ناکاموتو و منشاء بیت کوین ادامه می‌دهد، آخرین ایمیل به منزله یادآوری‌ای از شخصیت اسرارآمیز پشت اولین رمز ارز جهان تلقی می‌شود.

/خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.