کاهش فاصله ارز در صرافی‌های بانکی و غیربانکی/اختلاف250تومانی دلار

در جریان معاملات بازار آزاد تهران، فاصله ارز در صرافی‌های بانکی و غیربانکی کاهش یافته است، به نحوی که هر دلار آمریکا با اختلاف قیمتی 250 تومانی و هر یورو با اختلاف 400 تومانی مواجه است.

عصر بانک؛ فاصله نرخ ارز در بازار آزاد و صرافی‌ها هم اکنون به کمترین نرخ رسیده است. البته از وقتی که بساط دلالان در بازار ارز برچیده شده، اختلاف این نرخ ها به تدریج کاهش یافته است. در عین حال آنگونه که فعالان بازار ارز می‌گویند ورود نیروی انتظامی و پلمب صرافی‌های غیرمجاز نیز تا حدودی توانسته بساط خرید و فروش‌های فردایی ارز را کاهش داده و بازار را به سمت قیمت معقول‌تری پیش ببرد.

 

بررسی‌های میدانی حکایت از آن دارد که امروز سه شنبه 29 آبان‌ماه، قیمت هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی برای خرید 12450 تومان و برای فروش 12650 تومان است. ضمن اینکه صرافی‌های غیربانکی نیز نرخ 12800 تومان برای خرید و 12900 تومان برای فروش را اعلام کرده‌اند.

 

در عین حال هر یورو نیز در صرافی‌های بانکی 14250 تومان برای خرید و 14500 تومان برای فروش قیمت خورده است که در صرافی‌های غیربانکی این ارقام به ترتیب 14800 تومان و 14900 تومان است.

 

به این ترتیب به نظر می‌رسد بازار در حال پیدا کردن نرخ واقعی خود بوده و کم کم فاصله نرخ صرافی‌های بانکی با غیربانکی، وضعیت بهتری را پیدا می کند. 

 

/مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.