زمان انتشار مجموعه جدید ان‌ اف‌ تی کریستیانو رونالدو مشخص شد

مجموعه جدید ان‌اف‌تی رونالدو، که شامل تاریخچه‌ای از دوران حرفه‌ای این بازیکن است، در تاریخ ۹ خرداد منتشر خواهد شد.

کریستیانو رونالدو، فوق ستاره دنیای فوتبال از انتشار چهارمین مجموعه ان‌اف‌تی (NFT) خود یا همان «توکن غیرقابل تعویض» در همکاری با صرافی رمزارز بایننس طی روزهای آینده خبر داده است.

به نوشته کوین تلگراف، این مجموعه جدید که قرار است در تاریخ ۲۹ می (۹ خرداد) در « Binance NFT Marketplace» منتشر شود، به نمایش تاریخچه و ویژگی‌های دوران حرفه‌ای این فوتبالیست پرتغالی خواهد پرداخت.

پیش از آغاز به کار این مجموعه جدید، تعداد ان‌اف‌تی‌های آن مشخص نشده و درباره قیمت‌ آن‌ها نیز گزارشی وجود ندارد. با این حال، گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که قیمت این ان‌اف‌تی‌ها مانند نمونه‌های معمولی خواهد بود. از سوی دیگر، قیمت یک ان‌اف‌تی در این مجموعه موسوم به « Super Rare NFT» با سایر ان‌اف‌تی‌های این مجموعه متفاوت خواهد بود.

رویدادهای قبلی NFT با حضور کریستیانو رونالدو، مزایایی را خارج از دنیای دیجیتال به همراه داشته است، از جمله تجربه‌ای فوق‌العاده که در آن دارندگان NFT برای بازی فوتبال با خود این اسطوره به عنوان بخشی از تبلیغات بایننس، دعوت شده بودند.

همانطور که کوین‌تلگراف در نوامبر ۲۰۲۳ گزارش داد، این فوق ‌ستاره فوتبال به دلیل مشارکت قبلی خود در فروش مجموعه‌های NFT با بایننس، در دادگاه ایالتی آمریکا در فلوریدا مورد شکایت جمعی قرار گرفت.

شاکیان این پرونده ادعا کردند که رونالدو «با هماهنگی بایننس، در ارائه و فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده، تبلیغ، کمک یا مشارکت فعال داشته است» و او باید می‌دانست که بایننس در چنین فعالیت‌هایی دخیل بوده است.

ان‌اف‌تی چیست؟

برخلاف ارزهای دیجیتال رایج مانند بیت‌کوین یا اتریوم که هر واحد از آن‌ها معادل واحد دیگر است، هر NFT منحصر‌به‌فرد و یگانه است و به همین دلیل غیرقابل تعویض محسوب می‌شود.

NFTها می‌توانند نماینده دارایی‌های دیجیتال یا فیزیکی مانند آثار هنری، موسیقی، ویدیو، اقلام کلکسیونی، املاک و مستغلات، بلیط رویدادها و حتی بازی‌های ویدیویی باشند.

مالکیت هر NFT در یک دفترکل غیرمتمرکز مانند بلاک‌چین ثبت می‌شود و این امر اصالت و کمیابی آن را تضمین می‌کند.

/دنیای اقتصاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.