به‌پرداخت ملت؛ سودده‌ترین شرکت داخلی با استانداردهای جهانی

شرکت به‌پرداخت ملت در سال‌های اخیر در بازار کار ایران و در سطح جهان خوش نام بوده و توانسته فضای خوبی را برای سهامداران خود رقم بزند.

عصر بانک؛به نقل از شما نیوز؛ شرکت به‌پرداخت ملت در حجم تراکنش، در سوددهی، افزایش دارایی جاری و نقدینگی در بین شرکت‌های مطرح در حوزه پرداخت در ایران، جایگاه مناسبی داشته و در این سرفصل‌ها رتبه مناسبی را داراست.

رتبه مناسب در جهان

 

در سال 2017 وضعیت 150 شرکت PSP جهان را بر حسب مجموع تراکنش‌های سالانه توسط «نیلسون ریپورت» بررسی شد  که یازده شرکت پرداخت ایرانی یازده شرکت PSP ایرانی «به‌پرداخت ملت»، «پرداخت الکترونیک سامان (سپ)»، «آسان پرداخت پرشین (آپ)»، «تجارت الکترونیک پارسیان»، «کارت اعتباری ایران کیش»، «پرداخت الکترونیک سداد»، «پرداخت الکترونیک پاسارگاد»، «پرداخت نوین آرین»، «فن‌آوا کارت»، «مبنا کارت آریا» و «سایان کارت» در این بررسی حضور داشته و بر اساس تراکنش‌ها رتبه‌بندی شدند.

بر اساس این گزارش به‌پرداخت ملت به عنوان شانزدهمین شرکت در میان 150 شرکت پذیرنده بزرگ دنیا در سال 2017 میلادی معرفی شد.
کسب جایگاه نخست در سوددهی

 

در فضای داخلی نیز در سال جاری این شرکت جایگاه برتری را نسبت به دیگر شرکت‌ها داشته است. چرا که به‌پرداخت ملت طی سه ماهه نخست سال جاری بالاترین سود را برای هر سهم در بین دیگر رقبای خود ثبت کرده است .

به پرداخت در سه ماهه منتهی به 31 شهریور 97  معادل 600 میلیارد ریال سود خالص ساخت که برای هر سهم 414 ریال کنار گذاشت این رقم بالاترین رقم سوددهی در بین شرکت‌های مشابه بوده و توانست جایگاه خوبی را کسب کند.

 

علاوه بر این درآمد عملیاتی شرکت نیز بالاترین رشد را در بین رقبا داشته و با ثبت رقمی 3 هزار و 739 میلیارد ریالی سبت به دوره مشابه در سال قبل نزدیک به 50 درصد رشد را تجریه کرده است.

همچنین شایان ذکر است که جمع دارایی های جاری به پرداخت ملت بر اساس ترازنامه شرکت نسبت به دوره های قبل با رشد چشمگیری روبرو شده و توانسته رکورد تازه ای را ثبت کند.

در ضمن، براساس ترازنامه شرکت، دارایی های جاری شرکت با رشدی 51 درصدی از رقم 3 هزار میلیارد ریال به مبلغ 4 هزار 500 میلیارد ریال رسید. بر همین اساس، موجودی نقد شرکت با رشدی 401 درصدی روبرو شده و به مبلغ 674 میلیارد ریال رسید.  همچنین موجودی کالای شرکت نیز رشدی 133 درصدی داشته و به مبلغ 568 میلیارد ریال رسید.

گزارش دوره‌ای فعالیت شرکت

در گزارش فعالیت ماهانه شرکت به پرداخت این شرکت که متعلق به دوره شش ماهه منتهی به 31 شهریور 97 است، درآمد 7 هزار و 657 میلیارد ریال درآمد نصیب شرکت کرده است. بالاترین درآمد با رقم 4 هزار و 506 میلیارد ریال مربوط به خدمات شارژ بوده که سهم این شرکت در این حوزه را نشان می دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.