ریزش یک میلیون و 100 هزار تومانی سکه در یک هفته

بازار طلا و سکه در نخستین روز هفته با کاهش قیمت آغاز شد و به روند هفته قبلش ادامه داد؛ به طوریکه سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 50 هزار تومان فروخته می‌شود و طلای 18 عیار نیز به 377 هزار تومان بازگشته است.

عصر بانک؛به گزارش ایسنا، سومین هفته مهر ماه مانند هفته گذشته با کاهش قیمت طلا آغاز شده است؛ به طوریکه طبق اعلام عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر، قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 50 هزار تومان است که نسبت به شنبه هفته گذشته، یک میلیون و 100 هزار تومان ارزان شده است.

 

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر خرید و فروش از سوی مردم در بازار متعادل است، گفت: بعد از شوک قیمتی هفته گذشته، امروز ‌قیمت‌ها تقریبا روال ثابت دارند و خریدار و فروشنده به اندازه کافی در بازار وجود دارد.

 

وی در پاسخ به اینکه این ثبات در بازار طلا ادامه خواهد داشت یا خیر؟ اظهار کرد: بازار طلا اصلا قابل پیش‌بینی نیست و قیمت‌ها بر اساس نرخ ارز و قیمت جهانی طلا تعیین می‌شود.

 

به گفته کشتی‌آرای، نیم‌سکه و ربع‌سکه به ترتیب با کاهش 570 و 270 هزار تومانی نسبت به مدت مشابه هفته قبل همراه شده و دو میلیون و 50 هزار و یک میلیون و 150 هزار تومان فروخته می‌شوند. همچنین سکه یک گرمی امروز در بازار به قیمت 700 هزار تومان عرضه شده که نسبت به آغاز هفته گذشته 50 هزار تومان ارزان‌تر شده است.

 

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر، قیمت روز هر گرم طلای 18 عیار در طلافروشی‌ها را 377 هزار و 500 تومان عنوان کرد و افزود: در این زمینه شاهد کاهش 117 هزار تومانی قیمت هستیم. همچنین هر مثقال طلای 17 عیار که مبنای تعیین قیمت است، یک میلیون و 680 تومان قیمت دارد. این در حالی است که در بازار جهانی هر اونس طلا 10 دلار افزایش داشته و به 1203 دلار رسیده است.

 

روند قیمت طلا تا اوایل مهرماه صعودی بود؛ به طوریکه سکه تمام طرح جدید تا مرز شش میلیون رسید و هر گرم طلای 18 عیار به 500 هزار تومان نزدیک شد اما از ابتدای هفته گذشته(هفتم مهرماه) نرخ ارز با کاهش چشمگیر قیمت همراه شد که به تبع آن بازار طلا هم شاهد ریزش قیمت‌ها شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.