توسن‌تکنو پیشتاز در تولید، فروش، ارائه نرم‌افزار و پشتیبانی از ATM Recyclerهای کشور

شرکت توسن‌تکنو در راستای تحقق استراتژی‌های رشد و توسعه خود طی سال جاری، ارائه انواع تکنولوژی و راهکارهای مرتبط با مفهوم Branch Transformation در مسیر توسعه بانکداری دیجیتال را در برنامه‌های عملیاتی خود قرار داده است. در همین خصوص، ماشین‌ دریافت و پرداخت وجه نقد یا ATM Recycler توسن‌تکنو به عنوان یکی از راهکارهای نوین حوزه ماشین‌های بانکی هم‌اکنون در داخل کشور و توسط جمعی از متخصصان توانمند توسن‌تکنو در حال تولید است.

عصر بانک؛شرکت توسن‌تکنو تنها تولیدکننده و بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات نصب و پشتیبانی این ماشین‌ها در سطح کشور بوده و در مجموع توانسته است با نصب بیش از 700 دستگاه از این ماشین‌ها، دارای بیشترین سهم بازار در این خصوص بین شرکت‌های فعال ارائه‌دهنده ماشین‌های بانکی در کشور باشد.

 

این شرکت تاکنون ATM Recycler ها را در 7 بانک مختلف کشور نصب و راه‌اندازی کرده است. بانک‌های ملی ایران، اقتصاد نوین، آینده، سامان، انصار، شهر و حکمت ایرانیان بانک‌هایی هستند که در حال حاضر این ماشین‌ها در آن‌ها در حال ارائه سرویس هستند و به زودی شاهد نصب و راه‌اندازی تعداد بیشتری از آن‌ها توسط بانک‌های مختلف در سطح کشور خواهید بود.

 

جدیدترین نصب موفق این ماشین‌ها در بانک سامان طی دو ماه جاری انجام شده است که بر اساس آمار موجود از اوایل مردادماه 1397 و شروع راه‌اندازی این 8 دستگاه‌ در بانک سامان تا نیمه شهریورماه، بیش از 5000 تراکنش واریز وجه از طریق آن‌ها انجام شده است. همچنین به لحاظ مبلغ، در مجموع بیش از 42 میلیارد ریال وجه نقد از طریق این 8 دستگاه به حساب‌های مشتریان واریز شده است که این دو آمار در مجموع نشان از استقبال مردم از خدمات این ماشین‌ها در این بانک دارد.

 

با ATM Recycler ها نه تنها دریافت اسکناس از این ماشین‌ها میسر است، بلکه می‌توان از طریق آن‌ها اسکناس وارد ماشین بانکی کرده و وجه آن را به حساب خود واریز کرد. همچنین این ماشین‌ها، این قابلیت را دارند که اسکناس‌های جعلی و مخدوش را تشخیص داده و با توجه به رویکرد نرم‌افزار نصب شده روی ماشین بانکی و سیاست بانک عامل، این قبیل اسکناس‌ها را با اعلام به مشتری بازگردانده یا در کاستی جداگانه ضبط نمایند. از دیگر مزایای این ماشین‌ها می‌توان به کاهش هزینه‌های مربوط به پول‌گذاری به دلیل وجود چرخه‌ی گردش اسکناس‌های ورودی و خروجی اشاره کرد. با استفاده از ATM Recycler و جایگزینی آن با خودپردازهای معمولی، می‌توان بخش قابل ‌توجهی از عملیات روزانه متصدیان بانکی شعب در عملیات دریافت و پرداخت پول را کاهش داد. همچنین بانک‌ها می‌توانند با استفاده از این ماشین‌ها، ضمن کاهش هزینه‌های پول‌گذاری و پول‌رسانی، از افزایش توان تسهیلات‌دهی‌شان بهره‌مند شوند. در کنار این مزایا، از ماشین دریافت و پرداخت وجه نقد می‌توان به عنوان یک ماشین صراف جهت تبدیل ریال به ارز و برعکس نیز بهره برد و امکان صدور کارت هدیه نیز در این ماشین‌ها میسر است.

 

این در حالی است که آمار منتشر شده نشان می‌دهد که در جهان چیزی حدود 40 درصد از هزینه‌های عملیاتی خودپردازها به بخش مدیریت پول نقد که همان پول‌رسانی و پول‌گذاری است مربوط می‌شود و در ایران نیز این هزینه تا 47 درصد از هزینه عملیاتی خودپرداز را در بر می‌گیرد. این در حالی است‌ که با ماشین‌های دریافت و پرداخت وجه نقد، هزینه عملیاتی خودپرداز پایین می‌آید و نرخ بازگشت سرمایه هم افزایش می‌یابد.

 

توسن‌تکنو طی یک برنامه بلندمدت به دنبال جایگزینی ماشین‌های خودپرداز با نسل جدید آن‌ها یعنی ماشین‌های دریافت و پرداخت وجه نقد است و با توجه به شبکه پشتیبانی گسترده توسن‌تکنو در سراسر کشور و بهره‌گیری از پرسنل مجرب در دفاتر استانی، همکاری با بانک‌هایی نظیر بانک ملی ایران، اقتصاد نوین، آینده، سامان، انصار، شهر و حکمت ایرانیان به عنوان بانک‌های پیشرو در این زمینه، نویدبخش آغاز پروژه‌های نصب و راه‌اندازی ماشین‌های دریافت و پرداخت وجه نقد یا همان ATM Recycler ها برای دیگر بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری کشور خواهد بود.

 

/tosantechno.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.