زیباترین روستاهای دنیا در فرانسه

با توجه به زیبایی کم نظیر شهر پاریس، به هرکسی پیشنهاد می‌شود حداقل یکبار به آنجا سفر کند، اما فرانسه شهرها و نقاط گردشگری بسیاری دارد و به همین علت گفته می‌شود اگر در سفر به فرانسه فقط به پاریس بروید مرتکب یک گناه نابخشودنی شده‌اید.

عصر بانک؛به طور ویژه، روستاهای فرانسوی آنچنان زیبا و چشم‌نواز هستند که گویی از میان داستان‌های عاشقانه بیرون آمده‌اند. از روستاهایی به سبک قرون وسطی گرفته تا روستاهایی هنرمندانه که دیدن تصاویر آن‌ها شما را برای سفر به فرانسه حسابی تشویق می‌کنند. فرانسه تعداد بسیار زیادی روستای زیبا و گردشگر پذیر دارد و به همین دلیل، ما در این مطلب تنها 7 مورد از زیباترین روستاهای فرانسه را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. Eguisheim

 

این روستا در کنار جاده‌ی Alsatian wine واقع شده و یک انتخاب عالی برای افرادی است که به خانه‌های سنتی و منظره‌های عاشقانه‌ی اروپایی علاقه دارند. این روستا به تنهایی همه‌ی فریبندگی مشابه شهرهای کوچک فرانسوی را یکجا دارد: کوچه‌های باریک با خانه‌‌هایی دارای تیرک‌های چوبی در ظاهر ساختمان، درخت‌های انگور چنگ زده بر دیوارها، تعدادی رستوران و فروشگاه که پنیر، گوشت و صنایع دستی می‌فروشند. همه‌ی این‌ موارد را بگذارید کنار منظره‌ی زمین‌های کشاورزی و باغ‌های روستا تا هر آنچه از یک روستای فرانسوی انتظار دارید در یک جا جمع شود. روستای اگوییسهایم در سال 2013 از نظر خود مردم فرانسه به عنوان دوست‌داشتنی‌ترین روستا انتخاب شد.

 

 

2. Saint-cirq Lapopie

این روستا جزو انجمن زیباترین روستاهای فرانسه است که در واقع یک انجمن متشکل از روستاهایی با جمعیت کمتر از 2000 نفر و دارای جاذبه‌های گردشگری ملی است. Saint-cirq Lapopie روی صخره‌ای واقع شده که نزدیک رودخانه‌ی لت قرار دارد. تاریخ بناگذاری روستا به قرون وسطی برمی‌گردد و قلعه‌ی تاریخی آن نیز گواهی بر این ادعا است. اگر تصمیم گرفتید به این منطقه سفر کنید، زمان بیشتری را در نظر بگیرید چون زیبایی وصف‌ناپذیری منتظر شما است که باید برای دیدنش حسابی وقت بگذارید.

 

3. Kerhinet

سقف‌های کاه پوشیده و ممنوعیت ورود خودرو! همین دو مورد نشان می‌دهد روستای Kerhinet چقدر مهم و البته زیبا است. در واقع این روستا، موزه‌ای در فضای باز محسوب می‌شود که بعدها بازسازی شده است. خانه‌های سنگی و سقف‌هایی به سبک معماری خاص قدیمی، تصاویر منحصر به فردی در اینجا می‌سازند. در این روستا می‌توان سوغاتی‌های جالبی از صنایع دستی زنان روستایی مثل جواهرات، مجسمه یا نمک، سرکه و دیگر محصولات هنری و غذایی را نیز خرید.

4. Assignan

 

مناطق جنوبی فرانسه به اندازه‌ی پاریس در رسانه‌ها مطرح هستند. از این مناطق می‌توان به شهرهای کن و سن-تروپه اشاره کرد که توجه بسیاری را در سال‌های اخیر به خود جلب کرده‌اند. سواحل جنوبی فرانسه هم لبریز از زیبایی و شگفتی هستند. روستای Assignan هم در همین منطقه واقع شده و یکی از جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبای فرانسه را هم در اطراف خود دارد. باغ‌های اطراف روستا که بیشترشان باغ انگور هستند در فصل‌های بهار و تابستان همه‌ جا را سرسبز و رنگین می‌کنند. با کرایه‌ی یک دوچرخه می‌توان از این منظره لذت برد. رستوران‌های ارگانیک یا به اصطلاح رستوران‌های از مزرعه به میز (farm-to-table) این روستا هم شهرت دارند چون غذاهای سنتی و با بهترین کیفیت در آن‌ها ارائه می‌شود.

 

5. Noyers sur Serein

در اولین نگاه به روستای Noyers sur Serein به یاد فیلم‌های تاریخی داستان‌های صدها سال قبل اروپایی خواهید افتاد، خانه‌هایی بازمانده از دوران قرون وسطی با همان سبک معماری تیرچه‌های چوبی و سقف‌هایی با شیب تند. در ماه نوامبر خیلی‌ها برای خرید قارچ‌های خوراکی به این روستا می‌آیند. روستا در کنار رود سرنین واقع شده و مزارع و باغ‌های اطراف آن پر از آب هستند. قدمت روستا به قرن 15 میلادی می‌رسد و تغییرات زیادی در آن رخ نداده است. در حدود 50 جاذبه‌ی تاریخی در روستا و اطراف آن پذیرای گردشگران هستند، یکی از آن‌ها Abbey of Fontenay است که ارزش دیدن دارد.

 

6. Estaing

 

این روستا یک کارت پستال تجمیع شده از قلعه قرون وسطی، خانه‌های چند طبقه اطراف قلعه، تپه‌های پر درخت و رودخانه‌‌ای در کنار روستا است. یک گردش و پیاده‌روی در میان این روستا، روح انسان را منقلب می‌کند. پل سنگی روستا یکی از میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است. از دیگر جاذبه‌های روستا می‌توان به کلیسای سنت فلورنت که سنگ‌کاری‌های زیبا و پنجره‌های رنگی دارد اشاره کرد.

 

 

7. Rochefort-en-Terre

 

این روستا در شمال غربی فرانسه واقع شده است. زیبایی روستا برای افرادی که اولین بار به آنجا سفر کرده‌اند به شکل عجیبی خیره‌کننده است. خانه‌هایی سنگی با گلدان‌های شمعدانی زیر پنجره‌ها و کوچه‌های سنگفرش شده. به هر گوشه‌ی آن نگاه کنید گل‌های و بوته‌هایی با شکوفه‌های رنگی می‌بینید. کلیسای تاریخی، موزه و قلعه‌ی روستا نیز از جاذبه‌های اصلی آن هستند. در موزه‌ی روستا حدود 200 اثر هنری وجود دارد.

 

 

/ لست سکند

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.