تنها قلعه ایتالیا با هنر معماری ایرانی‌

قلعه سامتزانو، سازه‌ای تاریخی به سبک هنر شرقی است که ساختمان اصلی آن در سال 1605 بنا و تا سال 1889 فضاهایی به آن افزوده شد و هنوز در اختیار خاندانی است که آن را در قرن هفدهم بنا کرده‌اند.

عصر بانک؛به گزارش ایلنا، این قلعه که در منطقه توسکانی نزدیک شهر فلورانس قرار دارد تنها قلعه در ایتالیا است که به سبک معماری هنر اسلامی‌ایرانی ساخته شده است.

 

تا دهه 80 میلادی از این قلعه به‌عنوان هتل مجللی استفاده می‌شد اما از 30 سال پیش این قلعه زیبا متروکه مانده است و بخش‌های مختلفی از سقف طبقه دوم این ساختمان خراب شده و آب در طبقه‌های فوقانی نفوذ کرده و به دیوارها و گچبری‌ها آسیب زده است.

 

مدتی است که کمپین «سامتزانو را نجات دهید» برای حفظ این قلعه که ارزش آن بیش‌از 20 میلیون یورو است راه‌اندازی شده است. اکنون چهار گردشگر فرانسوی برای گرفتن سلفی مخفیانه وارد این قلعه شده‌اند. آنها حصارهای پارک بزرگی را که ساختمان را احاطه کرده است کنار زده‌اند و چند دوربین نظارتی را خراب کرده‌اند. این‌گونه بدون مزاحمت توانسته‌اند وارد قلعه شوند. باوجوداین، پلیس توانست این چهار گردشگر را در محل بازداشت کند و اکنون این افراد به جرم تخریب و ورود غیرمجاز به حریم خصوصی متهم شده‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.