کدام کشور بیشترین میلیاردرهای جهان را دارد؟

موسسه ای تحقیقاتی به نام «هورون» پس از تحقیقات،کشوری که میزبان بیشترین میلیاردر‌ها در جهان است را معرفی کرد.

عصر بانک؛براساس گزارش موسسه تحقیقاتی «هورون» میلیاردرهای چینی گوی سبقت را طی سالهای اخیر از آمریکایی ها ربودند و امسال با داشتن 819 نفر، دارای بیشترین میلیاردر در جهان هستند.تارنمای این موسسه تحقیقاتی 2 هزار و 694 نفر از 68 کشور و از چند صد شرکت را در فهرست میلیاردرهای جهان قرار داده است.مجموع ثروت در این فهرست 31 درصد معادل 13.2 درصد تولید ناخالص ملی در جهان و 10.5 تریلیون دلار می باشد.

 

کدام کشور بیشترین میلیاردرهای جهان را دارد؟

 

روپرت هوگورف مدیر «هورون» گفت: تا بحال این مقدار ثروت در دست این تعداد متمرکز نبوده است.مطابق این فهرست، دو سال گذشته رقابت تنگاتنگی بین آمریکا و چین به ترتیب با 535 و 534 ثروتمند برای به دست آوردن بیشترین تعداد در این لیست بود. اما چین در فهرست سال 2018 با اختلاف 248 تن با آمریکا در صدر آن قرار دارد.

 

امسال سال خوبی برای هند بود و توانست پس از اضافه کردن 31 میلیاردر و درمجموع 131 نفر،رتبه سوم خود را پس بگیرد. رشد اقتصاد جهانی سال گذشته 3 درصد بود که سریع ترین میزان رشد از سال 2011 و سرعت قابل توجهی را در مقایسه با میزان 2.4 درصد سال قبل از آن داشته است.

 

کدام کشور بیشترین میلیاردرهای جهان را دارد؟

 

بر اساس گزارش این موسسه چینی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با افت 1 میلیارد دلاری ثروتش و رسیدن به میزان 3.5 میلیارد دلار، از رده 352 به جایگاه 747 امین میلیاردر جهان تنزل پیدا کرده است.

 

کدام کشور بیشترین میلیاردرهای جهان را دارد؟

جورج سوروس مدیر بنیاد سوروس آمریکا یکی از افرادی است که سعی می کند در حاشیه باشد اما از جناح های سیاسی حمایت می کند، با 8.5 میلیارد دلار دارایی در رتبه 217 این فهرست قرار دارد.

 

/باشگاه خبرنگاران

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.