راهکار افزایش 30درصدی عمر باتری گوشی اندرویدی

محققان دانشگاه واترلو اپلیکیشنی درست کرده‌اند که می‌تواند بدون کاهش عملکرد و پرفورمنس، عمر باتری را تا 30‌درصد افزایش دهد تا به‌اندازه یک ساعت بیشتر از آن در مواقع ضروری استفاده کرد.

عصر بانک؛نام این اپ MultiDroid است که براساس پایین آوردن مصرف روشنایی نمایشگر روی اپ‌های غیرضروری که پشت اپلیکیشن اصلی پنهان هستند، کار می‌کند. به این ترتیب با کاهش مصرف باتری توسط اپلیکیشن‌هایی که استفاده نمی‌شوند، باتری بیشتر از قبل ذخیره‌شده و عمر آن بیشتر می‌شود که این کار با محدود کردن مقدار مصرف انرژی از طریق برنامه‌های «باتری‌خور» انجام می‌شود.«کشیراساگار نایک» از تیم تحقیق می‌گوید گوشی را شارژ کرده و به 100درصد می‌رسانید، درحالی‌که در خفا بسیاری از اپلیکیشن‌های اندرویدی فعال هستند و تا وسط روز باتری گوشی را به 30‌درصد می‌رسانند و نیاز به شارژ مجدد پیدا می‌کنید.

 

اندروید 7 به بالا قابلیت چند پنجره‌ای داشته و اجازه اجرای دو اپلیکیشن را به کاربر، همزمان با تقسیم نمایشگر می‌دهد و در نهایت یک اپلیکیشن پشت دیگری پنهان می‌شود، درحالی‌که هنوز باتری‌خوری می‌کند که به گفته «نایک» اپلیکیشنی که آنها ساخته‌اند با پایین آوردن برایتنس اپلیکیشن‌های پنهان‌شده، مانع از باتری‌خوری می‌شود، بدون اینکه عملکرد را پایین بیاورد. نرم‌افزار ساخته‌شده روی 200 گوشی تست شد و 10 تا 25‌درصد عمر باتری را افزایش داد. اما در مورد گوشی‌های آی‌فون، گزارش‌های زیادی درباره باتری‌خوری آی‌او‌اس 4/ 11 آمده است که 25‌درصد عمر باتری را زودتر از قبل کاهش می‌دهد. عمده دلیل آن (البته تایید نشده) گفته می‌شود به دلیل رفرش شدن پس‌زمینه گوشی است و اپل هنوز مشکل را حل نکرده است.  با اولویت‌بندی کردن نرم‌افزار، محتوای اپلیکیشن موردنظر به‌صورت خودکار رفرش می‌شود و باتری‌خوری ایجاد می‌کند و کاربران برای حل موقت باید منوی background refresh را از ستینگز و general آف کنند.

 

/خبرآنلاین 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.