مردم لنینگراد مجبور بودند آدم خواری کنند تا زنده بمانند+تصاویر

مردم لنینگراد در جنگ جهانی دوم به محاصره کامل ارتش آلمان درآمد.بمباران های پی در پی هواپیماهای آلمانی، سرمای شدید و گرسنگی موجب شد عده ای به آدمخواری روی بیاورند.

عصر بانک؛به گزارش ایلنا، شهری که اکنون " سنت پترزبورگ" شناخته می‌شود زمانی نامش " لنینگراد " بود. شهری که طولانی‌ترین و مرگبارترین محاصره در طول تاریخ را به خود دیده است. لنینگراد در جنگ جهانی دوم و در تاریخ 8 سپتامبر سال 1941 به محاصره کامل ارتش آلمان درآمد. بمباران بی وقفه شهر توسط هواپیماهای آلمانی، سرمای شدید و گرسنگی، مرگ حدود 800 هزار نفر را رقم زد. محاصره این شهر حدود 872 روز بطول انجامید و سرانجام در سال 1944 این شهر آزاد شد.

 

اما آنچه به تازگی سر و صدای زیادی بپا کرده است خاطرات روزانه مربوط آن زمان است که به تازگی انتشار یافته است. این خاطرات وضعیت اسفبار شهر 2 میلیونی لنینگراد را در طی دوران اشغال نشان می دهد.

 

یکی از به ثبت رساندگان این خاطرات " الکساندر میرونوا"، معلم تاریخی بود که در آن زمان در لنینگراد حضر داشت. وی با محاصره شهر و بدلیل بسته شدن مدارس در سال 1941 در یک یتیم خانه مشغول به کار شد. وظیفه وی سرکشی به تمام شهر و جستجوی کودکانی بود که بعد از حملات روزانه هواپیماهای آلمانی زنده می ماندند.. مشاهدات وی، یک کابوس واقعی بشمار می رود.

 

وی در یک آپارتمان در حالی  با التماس دو دختر جوان برای غذا مواجه می شود که جنازه مادر آنها به مدت دو روز روی یک صندلی قرار داشت. وی در آپارتمان دیگری در حالی با دختر 11 ساله دیگری روبرو  می شود که جسد مادرش در آشپزخانه روی زمین افتاده بود.

 

این تنها دو نمونه از تمام  مشاهدات وی بود. هواپیمای آلمانی انبار غذا و آذوقه را نابود کرده بودند و همه مردم به علت قحطی و نبود غذا در معرض خطر مرگ قرار داشتند. در حالی که برخی بخاطر فداکاری و سخاوت برخی دیگر زنده مانده بودند، عده ای نیز به خاطر قتل و آدم خواری توانسته بودند زنده بمانند. وضعیت شهر چنان بود که اجساد مردگانی که روی هم انباشته شده بود تپه ای را ایجاد کرده بود. آدم خواری در تمام شهر لنینگراد تبدیل به امری رایج شده بود.

 

اکنون 73 سال بعد از شکست محاصره و آزاد شدن لنینگراد، تجربه شومی که بر مردم این شهر گذشته است به لطف این خاطرات ثبت شده دوباره بازگو شده است.

 

آلمان5

آلمان4

آلمان3

آلمان2

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.