خواب بیش از 8 ساعت مرگبار است

محققان در تازه‌ترین پژوهش‌های خود دریافتند، خوابیدن بیش از 8 ساعت می‌تواند سلامت قلب را تهدید کرده و حتی خطر مرگ را به همراه داشته باشد.

عصر بانک؛به گزارش فارس، محققان در تازه‌ترین پژوهش‌های خود دریافتند، زیاده‌روی در خوابیدن می‌تواند سلامت قلب را تهدید کرده و حتی خطر مرگ را به همراه داشته باشد.

 

پژوهش‌های متعددی نشان داده است، گذراندن مدت زمان طولانی در رختخواب می‌تواند نشانه وجود یک بیماری نهفته باشد یا احتمال تشدید بیماری فعلی فرد را افزایش دهد؛ همین موضوع می‌تواند فرد را در معرض خطر مرگ قرار دهد.

 

محققان این بررسی تأکید می‌کنند، پیروی از یک خواب شبانه 7 الی 8 ساعت می‌تواند افراد را از مشکلات بهداشتی دور نگه دارد و سلامتی آنها را تضمین کند.

 

محققان اظهار داشتند: درصورتی‌که مدت زمان خواب از هشت ساعت بیشتر شود باید به پزشک مراجعه کرد و فاکتورهای خطرزای سلامت قلب-عروق و آپنه خواب مورد بررسی قرار بگیرد.

 

نتایج این بررسی که در ساینس الرت منتشر شده، حاکی از آن است که 10 ساعت خوابیدن در طول شب با افزایش 30 درصدی مرگ زودهنگام مرتبط است.

 

همچنین خوابیدن طولانی مدت در شب، خطر بروز سکته قلبی و مغزی را تا 56 درصد افزایش می‌دهد.

 

محقق و سرپرست ارشد این مطالعه می‌گوید: میزان و کیفیت خواب مسئله بسیار پیچیده‌ است و تمام افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.