گزارش یک موسسه بین المللی از موفقیت یک بانک ایرانی

موسسه بین المللی کاپیتال اینتلیجنس (Capital Intelligence) در آخرین گزارش خود درباره بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: این بانک در دوره لغو تحریم ها از روند رو به رشدی برخوردار شد و بهبود «نسبت کفایت سرمایه» و «نسبت های نقدینگی» مطلوبی داشت.

عصر بانک؛به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک توسعه صادرات، کاپیتال اینتلیجنس در گزارش منتشره امسال خود، رتبه حمایتی 2 را برای بانک ایرانی یادشده در نظر گرفت که نشانگر احتمال بالای حمایت دولت ایران در حوزه نقدینگی و سرمایه است.

 

این موسسه نسبت کفایت سرمایه بانک با افزایش سرمایه 10 تریلیون ریالی را در 6 ماه نخست سال1396 بهبود یافته اعلام کرده و افزوده، این نسبت به سطح قابل اطمینانی رسیده است.

برپایه این گزارش، دسترسی مستقیم بانک توسعه صادرات ایران به تسهیلات منظم میان مدت و بلند مدت دولتی یکی از عوامل بهبود رتبه بانک شده است.

این موسسه علاوه بر اینکه در گزارش خود نسبت های نقدینگی بانک توسعه صادرات را مطلوب ارزیابی کرده و یادآور شده است که از زمان لغو تحریم ها در ژانویه 2016 روند رو به رشدی در فعالیت های بانک مزبور مشاهده می شود.

کاپیتال اینتلیجنس همچنین در گزارش خود آورده است: مدل مطلوب کسب و کار بانک ایرانی نشان می دهد این بانک از بهبود اقتصادی و کاهش تورم منتفع می شود.

برپایه این گزارش، رتبه ارزی بلند و کوتاه مدت بانک توسعه صادرات ایران نسبت به سال قبل از آن تغییری نداشته و درسطح رتبه ارزی کشور قرار دارد.
همچنین چشم انداز بانک تا قبل از ماه می 2018 (11 اردیبهشت 97) «پایدار» بوده است.

کل دارایی های بانک یاد شده تا پایان سپتامبر 2017 (8هشتم مهر 96) معادل 7.6 میلیارد دلار و کل سرمایه بانک 2 میلیارد دلار اعلام شده است.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری آمریکا هجدهم اردیبهشت ماه خروج از توافق هسته ای برجام را اعلام و دستور بازگشت تحریم ها را در دوره 90 و 180 روزه صادر کرد.

رسالت بانک توسعه صادرات ایران با توجه به اهداف کلان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور کمک به توسعه صادرات غیر‌نفتی و گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی با سایر کشورها است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.