حضور ماموران انتظامی قیمت دلار را کاهش داد

در ساعات اولیه امروز نرخ هر دلار آمریکا با کاهش اندک نسبت به روز گذشته در محدوده 10 هزار و هفتصد تا 11هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

عصر بانک؛به گزارش ایلنا از خیابان فردوسی و منوچهری، در روزهای اخیر هر دلار آمریکا نرخ پنج رقمی را تجربه می‌کند که در طول تاریخ اقتصادی ایران بی سابقه است.اما آنچه مهم است، وجود اختلاف نظر در مورد سر منشا و آبشخور این نوسانات است. بسیاری از  کارشناسان اقتصادی و کنش‌گران این حوزه با تاکید بر عوامل داخلی، مولفه‌هایی مانند حجم نقدینگی، سوء مدیریت، دست‌های پنهان داخلی برای رانت جویی،…. را دلیل این نابسامانی ارزی مطرح می کنند.درحالی که اکثر مسولین به عوامل خارجی و نظریه توطئه متوسل می‌شوند.

 

اما آنچه برای آحاد جامعه مهم است فارغ از ریشه این تحولات، تاثیر آن بر دیگر متغیرهای اقتصادی مانند تورم است که موجب ایجاد اظطراب در مردم شده است و اکنون این نوسانات موجب افزایش سوداگران یا دلالان در بازار آزاد ارز شده است.

 

براساس آخرین مشاهدات از صبح امروز تعداد ماموران نیروی انتظامی در خیابان فردوسی و منوچهری به عنوان یکی از مراکز عمده تجمع دلالان، افزایش داشته و از هرگونه تجمعی در مقابل صرافی‌ها و پیاده روها ممانعت به عمل می‌آید. همچنین در ساعات اولیه امروز نرخ هر دلار آمریکا با کاهش اندک نسبت به روز گذشته در محدوده 10 هزار و هفتصد تا 11 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.