طرح توسعه گردشگری مناطق آزاد با ارائه تسهیلات قرض الحسنه

تفاهم‌نامه همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران با شورایعالی مناطق آزاد با هدف افزایش قدرت خرید از طریق اعطای تسهیلات قرض الحسنه و عرضه کارتهای بانکی با قابلیتهای خاص، به امضا رسید.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در راستای حمایت از کالای داخلی و توجه ویژه به موضوع رونق صنعت گردشگری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با هدف افزایش قدرت خرید از طریق اعطای تسهیلات قرض الحسنه و همچنین ارائه کارت های بانکی با قابلیت خرید از فروشگاههای معرفی شده، با دکتر مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی تفاهمنامه همکاری امضاء کرد.

 

دکتر مرتضی اکبری در مراسم امضای این تفاهمنامه بیان داشت: این تسهیلات به گونه ای طراحی شده که صرفا برای هزینه‌های سفر قابل استفاده باشد و متقاضیان استفاده از این خدمات و تسهیلات بانکی، از سوی شرکتهای مجری و همکاری شورایعالی مناطق آزاد به شعب بانک معرفی می شوند.

 

وی ادامه داد: در این طرح، تسهیلات 4 درصدی تا سقف حداکثر بیست میلیون تومان به تسهیلات گیرندگان تعلق می گیرد تا در مناطق آزاد هفت گانه کشور، بتوانند از آن برای خرید بلیت هواپیما و قطار، رزرو هتل، خرید از بازار و انواع تفریحات و گردشگری استفاده کنند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: در مرحله نخست، این طرح شامل کارمندان دولت و کارگران است و در مرحله بعد صاحبان مشاغل و اصناف را در بر می گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: در مدت سه سال اجرای این تفاهم نامه که قابل تمدید خواهد بود، بانک قرض الحسنه مهر ایران کارتهای بانکی با قابلیت خرید از فروشگاه‌ها و مراکز خرید ­مشخص شده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را برای متقاضیان صادر خواهد کرد.

دکتر مرتضی اکبری اظهارداشت: با امضای این تفاهمنامه بانک قرض الحسنه مهرایران تلاش می کند تا با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه در کنار سایر نهادها و متولیان از تولیدات داخلی حمایت کند.

وی افزود: اهتمام این بانک بر توسعه و رشد تولید، حمایت از کالای داخلی و ایجاد رونق اقتصادی نهاده شده و تلاش می کنیم تا با ایجاد تقاضا به تولیدات داخلی کمک کنیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: در کنار تمامی فعالیت های بانکی خود، محصولاتی را تهیه کرده ایم که به بتواند از کالای ایرانی حمایت کند و در این راستا، اولین مدل حمایتی برای فرش دستباف ایرانی طراحی و تدوین شده است.

وی ادامه داد: صنعت گردشگری نیز از بخش های مهمی است که می تواند به رونق اقتصادی مناطق مختلف کشور کمک شایسته ای نماید و بانک قرض الحسنه مهرایران با ورود به این عرصه تلاش می کند تا از این صنعت حمایت کند.

همچنین مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز در ادامه این مراسم با اشاره به این که ایران کشوری بزرگ با تنوع زیست محیطی و فرهنگی است، بیان داشت: در عین حال تعداد بالای آثار تاریخی و تنوع اقلیمی و محیط زیست و موقعیت ویژه در منطقه باعث شده تا ایران همیشه مورد توجه باشد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می تواند صنعت گردشگری را در ایران توسعه دهد. فرهنگ پذیرش توریست نیز در این بخش حائز اهمیت است و ما در این بخش بعضا دچار اشکال می شویم.

دکتر بانک، تصریح کرد: به دلیل تنوع خاستگاه های گردشگران در بخش های مختلف و اینکه چرا نتوانستیم گردشگر جذب کنیم به خدمات رسانی و ارایه تسهیلات باز می گردد و جا دارد تا از مدیرعامل و کارکنان بانک قرض الحسنه مهرایران به خاطر توجه ویژه به این بخش قدردانی کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.