شخصیت افراد با ردگیری حرکات چشم پیش‌بینی می شود

محققان دانشگاه استرالیای جنوبی با همکاری محققان دانشگاه های اشتوتگارت، فلیندرز و موسسه ماکس پلانک، یک الگوریتم آموزش ماشین توسعه دادند که قادر است ارتباط بین حرکات چشم و شخصیت افراد را شناسایی کند.

عصر بانک؛به گزارش ساینس دیلی، بر اساس این تحقیقات حرکات چشم شخص نشان می دهد که او یک شخصیت اجتماعی دارد یا محافظه کار یا کنجکاو است.

 

برای این منظور محققان حرکات چشم 42 داوطلب را در هنگام انجام امور روزمره در محیط یک دانشکده ردگیری کردند و سپس با استفاده از پرسشنامه های مفصل، ویژگی های شخصیتی این افراد را گردآوری کردند و در پایان از این اطلاعات برای توسعه الگوریتم هوشمند خود بهره گرفتند.

ربات ها وکامپیوترهای کنونی نسبت به جامعه آگاه نیستند و نمی توانند نشانه های غیرکلامی را شناسایی کنند. نتایج این تحقیقات در بهبود ارتباط بین انسان و ماشین کاربرد دارد و امکان ارایه خدمات سفارشی توسط ربات ها و کامپیوترها را فراهم می کند.

در این تحقیقات رفتارهای بصری افراد در هنگام انجام امور عادی و در محیط واقعی مورد مطالعه قرار گرفت و به همین علت نتایج به دست آمده در مقایسه با آنچه ممکن است در آزمایشگاه به دست آید متفاوت و واقعی تر است.

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Frontiers in Human Neuroscience منتشر شده است.

 

/ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.