اموال موسسات مالی به مناقصه گذاشته می شود

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: با تصمیم نمایندگان سران قوا میزان دارایی های موسسات مالی و اعتباری محاسبه و اموال آنها به مناقصه گذاشته می شود تا خطوط اعتباری گشایش یافته تسویه شود.

عصر بانک؛به گزارش خانه ملت، مسعود پزشکیان در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران قوا برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری افزود: در این نشست گزارشی درباره مشکلات بانک ها و اشکال های به وجود آمده برای تسویه سپرده گذاران ارائه شد.

 

وی یادآور شد: گلایه هایی از بانک ها وجود دارد مبنی بر این که پول سپرده گذاران کاسپین را نتوانسته اند پرداخت کنند بنابراین زمانی که گلایه سپرده گذاران درباره پرداخت نشدن مطالبات منتقل شد بانک مرکزی قبول کرد که اشکال از سوی آنها بوده و مقرر شد که این اشکالات رفع شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مشکلات پرداخت مطالبات رفع نشد سپرده گذاران اطلاع دهند تا مشکل پیگیری شود، چراکه در چهارچوبی مشخص شده، می توان مشکلات را پیگیری کرد.

 

خطوط اعتباری گشایش یافته باید از محل اموال موسسات تسویه شود

پزشکیان همچنین گفت: گاهی در برخی شعب و موسسات مشکلی ایجاد می شود که نمی توانند سپرده ها را پرداخت کنند، بنابراین اگر اطلاع رسانی شود، می توان این مسائل و مشکلات را پیگیری کرد.

وی یادآور شد: با تصویب نمایندگان سران قوا مطالبات تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت می شود که لازم الاجرا است، بنابراین قطعا سپرده ها تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت می شود و مشکلی برای پرداخت این مبلغ وجود نخواهد داشت و درباره مابقی موارد قوه قضاییه باید اقدامات لازم را انجام دهد.

 

 

شروع فرآیند مناقصات باید توسط روسای سه قوه امضاء شود

نماینده قوه مقننه در هیات بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری با بیان این که شروع فرآیند مناقصات باید توسط روسای سه قوه امضاء شود و سپس روال قانونی خود را طی کند، افزود: براساس برآوردها اموال تا سقف یک میلیارد تومان سپرده را کفاف می دهد و برای پرداخت مابقی مطالبات، سپرده گذاران باید در شناسایی کمک کنند و اگر اطلاعاتی داشته ارائه دهند.

پزشکیان درمورد پرداخت مطالبات ثامن الحجج (ع) با یادآوری این که برای متهم این موسسه قرار بازداشت صادر شده است، تصریح کرد: موسسه ثامن الحجج (ع) نیز باید تا سقف یک میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شود، چراکه بانک مرکزی خط اعتباری آن را باز کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.