کاهش 48 درصدی قدرت خرید کارگران در 6 ماه

عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به اینکه بررسی ها نشان می دهد که قدرت خرید کارگران از اول تیر ماه نسبت به دی ماه سال گذشته حدود 48.2 درصد کاهش یافته است گفت:افزایش 19.5 درصدی دستمزد سا ل97 نتوانست پاسخگوی هزینه های زندگی کارگران باشد.

عصر بانک؛علی خدایی ،نماینده کارگران در شورای عالی کار، درباره برگزاری جلسه شورای عالی کار درباره بررسی مجدد دستمزد گفت:افزایش قدرت خرید کارگران مهمترین موضوع جلسه شورای عالی کار بود . بررسی‌های گروه کارگری نشان می‌دهد در هفته اول تیرماه نسبت به دی ماه سال گذشته، 48.2 درصد، قدرت خرید کارگران کاهش یافته‌است.

 

وی با تأکید بر اینکه دولت و کارفرمایان کاهش قدرت خرید کارگران را قبول دارند افزود: با وجود اینکه کاهش قدرت خرید کارگران را قبول دارند اما هیچ راه حلی برای جبران آن ارائه نکرده اند.

 

خدایی بیان کرد:  مقرر شد تا کمیته دستمزد تشکیل جلسه دهد و موضوع افزایش قدرت خرید کارگران چه در زمینه دستمزد و چه کمک های غیر نقدی بررسی کند و همچنین مقرر شد نمایندگان وزارتخانه هایی که در شورای عالی کار حضور دارند، موارد مطرح شده در جلسه را با وزارتخانه های متبوع خود طرح کنند و نتیجه را به جلسه بعدی شورای عالی کار ارائه کنند.

 

وی بیان کرد: نمایندگان کارگران درخواست برگزاری جلسه در دو هفته آینده را داشته اند اما  زمان جلسه بعدی اعلام می شود به نظر می رسد که جلسه بعدی شورای عالی کار دوهفته تا یک ماه دیگر باشد. با توجه به اینکه تمام اعضای شورای عالی کار بر کاهش قدرت خرید کارگران آگاه هستند، می بایست هر چه زوتر تصمیم گیری در این زمینه صورت گیرد.

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.