هکرها اطلاعات 1.5 میلیون سنگاپوری را سرقت کردند

مسئولان سنگاپور اعلام کردند این کشورهدف دومین حمله هکری مهم در دو سال گذشته قرار گرفت. در حمله جدید هکرها اطلاعات مرتبط با 1.5 میلیون نفرسنگاپوری را از پایگاه اطلاعاتی وزارت بهداشت این کشور از جمله لی هسین لونگ نخست وزیر را به سرقت بردند.

عصر بانک؛هکرها با اقداماتی هدفمند و برنامه ریزی شده موفق به هک اطلاعات مرتبط با سلامت افرادی که طی سال های 2015 تا 4 ماه جاری به مراکز بهداشتی و بیمارستانی این کشورمراجعه کرده بودند، شدند.

 

وزارت بهداشت سنگاپور با صدور بیانیه ای دراین زمینه گزارش داد به نظر می رسد این حمله به منظور دریافت اطلاعات مرتبط با شخصیت ها و مقام های عالی رتبه این کشور از جمله لی هسین لونگ نخست وزیر بوده است.
 
در بیانیه وزارت بهداشت سنگاپور اشاره به شناسایی هکرهای این عملیات نشده است.
 
سنگاپور یکی از کشورهای جنوب شرق آسیاست که تقریبا تمام اطلاعات سیستم های عمومی این کشور در شبکه های اطلاعاتی قراردارد.
طبق این گزارش اطلاعات مرتبط با سلامت تقریبا کمتراز یک سوم جمعیت این دولت – شهر جنوب شرق آسیا به دست هکرها افتاده که تعداد زیادی از مقام های این کشور نیز در میان آن هاهستند. 
 
وزارت بهداشت سنگاپور با عذرخواهی از مردم این کشور در بیانیه خود تاکید کرد به تمام افرادی که اطلاعات آنها مورد سرقت مجازی قرار گرفته، اطلاع رسانی خواهد شد.
 
براساس این گزارش یک کمیته ملی برای بررسی این موضوع تشکیل شده است.
 
این کشور در سال گذشته نیز هدف حملات گسترده مهم هکرها قرار گرفت.
 
وزارت دفاع سنگاپور نیز سال 2017 هدف حملات هکری قرار گرفت و اطلاعات مرتبط با 850 نفر از کارکنان این وزراتخانه به سرقت رفت.
وزارت دفاع سنگاپور پس از این حمله در ابتکاری جدید اعلام کرد که از 300 هکر داخلی و بین المللی برای شناسایی و غلبه بر تهدیدات و آسیب های سایبری این کشور دعوت کرده است.
 
این هکرهای منتخب قرار است تا هشت سیستم اینترنتی وابسته به وزارت دفاع این کشور ، پورتال ملی ان اس و یک پورتال آموزشی را هک کنند تا راه های نفوذ به این شبکه ها شناسایی و مسدود شود.
 
طبق این گزارش قرار است به هکرهای ثبت نام شده از 15 تا 20 هزار دلار براساس میزان موثر بودن اقدامات نفوذی خود ارائه شود تا راه های نقص سیستم های امنیتی و ملی وابسته به اینترنت در سنگاپور مورد شناسایی قرار گیرد.
 
سنگاپور با مساحت 718 کیلومتر مربع کمی کوچکتر از بحرین است که در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از قوی ترین اقتصادهای این منطقه را به خود اختصاص داده است.
 
این دولت شهر کوچک به عنوان یکی ازمهمترین مراکز بزرگ تجاری داد و ستد در جهان و همچنین رایزنی های سیاسی شهرت یافته است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.