10 شهر برتر برای راه‌اندازی کسب و کار دیجیتالی در آمریکا

تا پایان سال 2020 حدود 43 درصد کارکنان آمریکایی درگیر مشاغل اقتصاد دیجیتالی خواهند بود.

عصر بانک؛به نقل از تک ریپابلیک، در سال‌های اخیر کسب و کارهای اینترنتی گسترش چشمگیری داشته‌اند و در حال حاضر 57 میلیون آمریکایی در این کسب‌وکارها شاغلند و ثروتی معادل 1.4 تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا می‌افزایند.

 

در یک رده‌بندی، معیارهایی مختلفی نظیر سهم اقتصاد دیجیتالی از کل تولیدات ناخالص داخلی، میزان نرخ رشد اقتصاد دیجیتالی و سهم آن‌ها از اشتغال‌زایی در شهرهای مختلف آمریکا مورد بررسی قرار گرفته است. بر این اساس 10 شهر برتر آمریکا برای کسب و کار دیجیتالی عبارت‌اند از:

 

1-سان فرانسیسکو: با وجود هزینه‌های بالای زندگی، میزان درآمد در این شهر بالاست و سرانه کارکنان بخش اقتصاد دیجیتالی این شهر 9272 دلار است.

 

2-آتلانتا: در سال 2017 اقتصاد دیجیتالی در این شهر 4.7 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی افزود.

 

3- لس آنجلس: بین سال‌های 2012 تا 2014، کسب و کارهای دیجتالی در این شهر 79 درصد رشد داشته‌اند و این بخش پس از حمل و نقل، بیشترین رشد را تجربه کرده است.

 

4-بوستون:  متوسط درآمد سرانه کارکنان بخش اقتصاد دیجیتالی در این شهر 7882 دلار است و نرخ رشد اقتصاد دیجیتالی در سال 2017 در این شهر 59 درصد بوده است.

 

5-واشنگتن: این شهر دومین درآمد بالا را در بین شهرهای مختلف آمریکا برای شاغلان این بخش فراهم می‌کند، با این حال به دلیل هزینه زندگی بالا، پنجمین شهر مناسب فهرست است.

 

6- دالاس: دومین هزینه‌های پایین زندگی را در بین شهرهای موجود در این فهرست دارد و سرانه درآمدی آن 4698 دلار است.

 

7- سن خوزه:  یکی از بالاترین نرخ‌های رشد اقتصاد دیجیتالی در آمریکا متعلق به این شهر است. تنها در سال گذشته نرخ رشد اقتصاد دیجیتالی این شهر به 91 درصد رسید.

 

8- سن دیگو: این شهر یکی از پایین‌ترین سرانه‌های درآمدی اشتغال دیجیتالی در این فهرست را دارد اما به لطف هزینه‌های پایین زندگی توانسته است در بین 10 شهر برتر جای گیرد.

 

9- میامی: بیشترین سرانه درآمدی اقتصاد دیجیتالی با 16402 دلار متعلق به این شهر است.

 

10- فونیکس: این شهر مناسب‌ترین قیمت مسکن و هزینه زندگی را در بین شهرهای فهرست دارد و اقتصاد دیجیتالی در سال گذشته در این شهر 46 درصد رشد داشته است.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.