احراز هویت کارت بانکی با اثر انگشت به جای رمز

به تازگی کارت های بانکی ساخته شده اند که مجهز به حسگر اثر انگشت هستند. صاحب کارت به جای استفاده از رمز چهار رقمی می تواند با لمس این حسگر و احراز هویت خود خرید کند.

عصر بانک؛به نقل از دیلی میل، شرکت تراشه ساز هلندی جمالتو  روشی ابداع کرده که به کمک آن مشتریان می توانند با استفاده از اثر انگشت خود کالا بخرند.

 

درهمین راستا شرکت Gemalto نخستین کارت بیومتریک خود را در اوایل سال جاری میلادی رونمایی کرد. این کارت که اکنون برای مشتریان کارت های نقدی بانک  قبرس نیز عرضه می شود به صاحب خود اجازه می دهد با اثر انگشت هویت خود را احراز و خرید کند.

 

از این روش می توان برای پرداخت های بی تماس استفاده کرد.

 

برنارد نوپف، نایب رییس بخش بانکداری و پرداخت این شرکت می گوید: استفاده از شاخص های بیومتریک در پرداخت های بی تماس گام مهمی است . با کمک این روش می توان تراکنش هایی با مبلغ کلان تر بدون وارد کردن رمز انجام داد.

 

این کارت ها شبیه نمونه های معمولی هستند و تنها تمایز قابل توجه در آن وجود یک حسگر کوچک در سمت راست آن است.

 

کاربر به جای وارد کردن رمز کافی است انگشت خود را روی کارت بگذارد و اجازه استفاده از کارت را صادر کند.

 

برای استفاده از کارت های بیومتریک تغییرات اندکی در زیربنا باید ایجاد شود.  مشتریان فقط باید اثرانگشت خود رادر شعبه بانک محلی با استفاده از یک تبلت ثبت کنند.

 

اطلاعات بیومتریک روی کارت ذخیره می شود، بنابراین هکرها هنگام ورود به سیستم های بانک نمی توانند نسخه اثر انگشت کاربر را سرقت کنند.

 

این کارت ها به باتری نیازی ندارند. بلکه سیستم با استفاده از میدان مغناطیسی که کارتخوان ایجاد می کند، فعال می شود.

 

پس از افتتاح موفقیت آمیز این کارت در قبرس، گزارش های مختلف از احتمال استفاده از آن در اروپا طی ماه های آتی نیز منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.