بانک سامان بانک عامل صندوق توسعه ملی شد

بانک سامان با کسب عاملیت از صندوق توسعه ملی، در راستای حمایت از فعالان اقتصادی در بخش‌های صنعت‌ومعدن، نفت و گاز، صنایع نیروگاهی و صنایع ریلی تسهیلات ارزان‌قیمت پرداخت می‌کند.

عصر بانک؛علیرضا معرفت سرپرست قائم‌مقام مدیرعامل بانک سامان در گفت‌وگو با «سامان رسانه» با اعلام این خبر گفت: این تسهیلات به‌عنوان سرمایه در گردش و سرمایه صادراتی، برای اجرای طرح‌ها و فعالیت‌های دارای توجیه در بخش‌های خصوصی، تعاونی و بنگاه های اقتصادی متعلق به موسسات عمومی غیردولتی پرداخت می‌شود.

 

معرفت تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به طرح‌ها و پروژه‌ها در استان‌های ایلام، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و لرستان مشمول اعمال نرخ ترجیحی است.

 

سرپرست قائم‌مقام مدیرعامل بانک سامان درباره بخشهای اقتصادی واجدشرایط دریافت این تسهیلات اظهارداشت: این تسهیلات به طرح‌ها و فعالیت‌های نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه، طرح‌ها و فعالیت‌هایی که بتوانند از محل ارزآوری ناشی از صادرات تولیدات خود نسبت به بازپرداخت اصل و سود تسهیلات دریافتی به صورت ارزی اقدام کنند، صنایع نیروگاهی و آب‌شیرین‌کن‌ها و حمل‌ونقل ریلی با  رعاتی ضوابط و مقررات در قالب عقود اسلامی اعطا خواهد شد.

 

معرفت با اشاره به مزیت‌های این تسهیلات اظهار داشت: سقف تسهیلات برای اشخاص حقیقی در خصوص سرمایه در گردش یک میلیون دلار و برای طرح‌های سرمایه‌گذاری (ایجادی یا توسعه‌ای) 3 میلیون دلار است. البته طرح‌ها و فعالیت‌های بالادستی نفت و گاز از این سقف مستثنی هستند.

 

برخورداری از این تسهیلات برای طرح‌هایی که پیشتر از آن استفاده کرده‌اند، مشروط به تسویه بدهی پیشین امکان‌پذیر است.

 

گفتنی است، فعالان اقتصادی برای بهره‌مندی از این تسهیلات یا کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانند به شعب بانک سامان در سراسر کشور یا واحدهای بانکداری شرکتی مراجعه کنند یا با مدیریت بانکداری شرکتی با شماره تلفن 23095681-021 تماس بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.