سوگلی‌های جام جهانی در کانون توجه

با توجه به فاصله کوتاه باقی مانده تا آغاز رقابت های جام جهانی 2018، بسیاری بر این باورند که این دوره غیرقابل پیش بینی ترین دوره تاریخ برگزاری این رویداد بزرگ است، با این حال همچنان می توان نام برخی تیم ها را به عنوان اصلی ترین بخت های قهرمانی مورد بررسی قرار داد.

عصر بانک؛تارنمای رسمی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) روز دوشنبه در گزارشی ضمن بررسی چند تیم مطرح این دوره از رقابتها نوشت: اگرچه تیم های زیادی در فهرست بلند قهرمان احتمالی این دوره جای گرفته اند اما بحث و جدل در مورد محتمل ترین گزینه های کسب عنوان قهرمانی جام جهانی 2018 روسیه، بر روی 4 تیم ستاره دار معطوف شده است.

 

** برزیل

تیم متحول شده برزیل تحت هدایت «تیته» باهوش، پس از روسیه میزبان، نخستین تیم راه یافته به جام جهانی 2018 لقب گرفت و از قرار معلوم ارواح خبیثه ای که بر اثر باخت تحقیر آمیز 7- 1 مقابل آلمان در نیمه نهایی جام جهانی 2014، در کالبد سلسائو رخنه کرده بود با عملکردهای خیره کننده اخیر آن ها شامل پیروزی دلچسب 1- صفر مقابل مدافع عنوان قهرمانی، از روح این تیم فراری داده شده است. بسیاری از بازیکنان این تیم در جریان پیروزی مقابل آلمان بار دیگر به روزهای اوج خود بازگشته اند و با قدرت و تعادلی مثال زدنی مجموعه ای هماهنگ را راهی روسیه کرده اند.

 

* بازیکن اصلی: نیمار

مصدومیت روزهای پایان فصل جادوگر تیم ملی برزیل؛ نفس هواداران این کشور را برای روزهای متوالی در سینه حبس کرد، اما نیمار 26 ساله که تاکنون 54 گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده و رکورد روماریو، رونالدو و پله را هدف گرفته، با رهایی از کمند مصدومیت بار دیگر به حرکت درآمده است به طوری که بازگشت او مقابل کرواسی و گل استادانه وی به این تیم، برای همگان یادآور ظرفیت های بالای این اعجوبه خارق العاده است.

 

* نظر سرمربی

«برزیل همواره یکی از بخت های اصلی جام جهانی بوده است و حالا با سبک فوتبالی که ارایه می دهد و عملکرد قابل قبولش، حق با همه است؛ ما یکی از بخت های اصلی بردن جام هستیم.»

 

** فرانسه

«دیدیه دشام» با مجموعه ای مملو از استعدادهای فردی پا به روسیه گذاشته است، در واقع با نگاهی مختصر به فهرست 23 نفره این تیم به نام هایی همچون پوگبا، گریژمان، امباپه و دمبله برخورد می کنیم. بازیکنانی که هر کدام، برآورده ساختن بخشی از انتظارات یک ملت را تضمین می کنند.

 

* بازیکن اصلی: آنتونیو گریژمان

گریژمان با درخشش برای تیم ملی کشورش در یورو 2016 و ایفای نقش قهرمان برای باشگاهش در جریان فینال اخیر لیگ اروپا ثابت کرد که مرد موقعیت های بزرگ است و با تحرک بالا، انتظار می رود بار دیگر پرچم دار خط حمله مستعد آبی ها باشد.

 

* نظر سرمربی

« آرزوهای بزرگی در سر داریم و بسیار بلندپروازیم اما با نگاهی به سایر تیم ها، خواهیم دید که دو تیم اروپایی (اسپانیا، آلمان) و یک تیم آمریکای جنوبی یعنی برزیل جلوتر از ما هستند.

 

** آلمان

دفاع از عنوان قهرمانی جام جهانی به شکلی بی رحمانه سخت است و پس از برزیل که در سال 1962 موفق به انجام آن شد هیچ تیم دیگری نتوانسته آن را تکرار نماید. با این حال تیم ملی آلمان با تیمی پا به روسیه گذاشته است که در مقایسه با مجموعه ای که در سال 2014 مقام قهرمانی را برای آلمان ها به ارمغان آورد، بسیار قدرتمندتر است.

 

* بازیکن اصلی: مسعود اوزیل

مسعود اوزیل که زمانی بازیکن بسیار درخشانی محسوب می شد و عصای دست «یوآخیم لو» سرمربی تیم ملی آلمان به شمار می رفت در سال های اخیر بواسطه عدم انسجام و نوسان زیاد مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال، اوزیل همواره به مانند گذشته خلاق و مستعد بوده و در صورتی که آلمانها قصد دفاع از عنوان خود را داشته باشند بی شک به خلاقیت سلطان پاس گل خود نیاز خواهند داشت.

* نظر سرمربی

«آلمان به شکلی بی سابقه تحت تعقیب رقیبان قرار خواهد گرفت، اما آن ها برای گرفتن عنوان قهرمانی از ما به قدرتی مافوق بشر نیاز دارند.»

 

* اسپانیا

پس از خروج زودهنگام از جریان رقابت های جام جهانی 2014 و یورو 2016؛ تیم ملی اسپانیا بار دیگر اعتماد به نفس خود را بازیافته و با شرایطی بسیار خوب راهی روسیه شده است؛ در واقع با در اختیار داشتن بازیکنان حاضر در سه موفقیت متوالی بین سال های 2008 تا 2012 و همچنین نسل جدیدی از بازیکنان بانشاط، ترکیب ایده آلی در دسترس «یولن لوپتگی» سرمربی این تیم قرار گرفته است.

تیم ملی اسپانیا با عملکردهای خیره کننده در مرحله مقدماتی و نمایش های چشمگیر در بازی های تدارکاتی مقابل حریفان نامدار؛ این باور را قوت بخشیده است که این تیم مستعد و تشنه پیروزی و مهیای رسیدن به فینال جام جهانی 2018 روسیه است.

 

* بازیکن اصلی: داوید سیلوا

داوید سیلوا با 100 بازی ملی یکی از بازیکنان نسل طلایی فوتبال اسپانیا محسوب می شود و پس از چهار سال پرافتخار، در جام جهانی 2018 نقش تکیه گاه را برای بازیکنان جوان این تیم ایفا خواهد کرد. بازیکن باشگاه منچسترسیتی با 32 سال سن، در حال حاضر یکی از ستاره های بلامنازع تیم ملی اسپانیا به شمار می رود که با نمایش های چشمگیر و به ثمر رساندن پنج گل در مرحله مقدماتی؛ جایگاه خود را در قلب نقشه های یولن لوپتگی تثبیت نموده است.

 

*نظر سرمربی

« شما زمانی شانس قهرمانی هستید که پیروز باشید؛ تیم فوتبال اسپانیا در سال های 2008 تا 2012 دوران درخشانی را سپری کرد اما پس از آن انسجام خود را از دست داد. با این حال برغم بلند پروازی، فروتنانه برای اثبات شایستگی های خود وارد روسیه خواهیم شد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.