7/ 1 میلیارد نفر در جهان حساب بانکی ندارند

بانک جهانی اعلام کرد هنوز 7/ 1 میلیارد نفر در جهان با سن بیش از 15 سال حتی یک حساب بانکی ندارند که در این میان چین رکورددار است و با تعداد 224 میلیون نفر بیش از سایر کشورها افراد فاقد حساب بانکی دارد.

عصر بانک؛گزارش بانک جهانی حاکی است که در هند 191 میلیون نفر بالای 15 سال زندگی می‌کنند که هنوز پایشان به بانک باز نشده است. در این میان نیجریه با 62 میلیون و 700 هزار نفر جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. گزارش بانک جهانی حاکی است کشورهای بنگلادش، مکزیک و مصر کشورهای بعدی هستند که بیشترین تعداد افراد فاقد حساب بانکی را دارند.

 

بانک جهانی در سال 2013 چشم‌اندازی را برای دسترسی مردم جهان به حساب بانکی اعلام کرد، این چشم‌انداز تا سال 2020 طراحی شده بود. این طرح قصد دارد تا دسترسی مردم جهان را به حساب‌ها و مبادلات بانکی تسهیل کند، از این رو توانست 30 سازمان همسو را در حوزه‌های مالی متقاعد کند که برای دسترسی به این هدف همکاری کنند و آنها تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند.به‌رغم پیشرفت‌هایی که طی چند سال گذشته در زمینه دسترسی به تراکنش های مالی و حساب بانکی مردم جهان وجود داشته، اما هنوز7/ 1 میلیارد نفر از افراد بیش از 15 سال در دنیا وجود دارد که هیچ دسترسی به حساب بانکی ندارند.گزارش بانک جهانی حاکی است به‌رغم اینکه جمعیت جهان رو به رشد است، اما دسترسی افراد به حساب‌های بانکی هم افزایش بیشتری پیدا کرده و از تعداد افراد فاقد حساب بانکی روز‌به‌روز کاسته می‌شود.

 

/فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.