فرامرزی:استقبال از”پات” دوبرابر بیشتر ازهدف گذاری ایران کیش بود

صادق فرامرزی مدیر عامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش با بیان اینکه در سال 96 سرمایه این شرکت از 131 میلیارد تومان به 200میلیارد تومان افزایش یافته گفت: این امر نشان می دهد که سرمابه ایران کیش نسبت به سال قبل دارای 52.67 درصد رشد بوده است.وی اظهار کرد: ایران کیش در سال گذشته از نظر تعداد ابزارهای پرداخت به مقام اول رسید و 14.58 درصد از سهم ابزارهای پرداخت در کشور رااز آن خود کرد.

عصر بانک؛صادق فرامرزی خاطر نشان کرد: این رشد ازاین حیث اهمیت دارد که ایران کیش از معدود شرکت هایی است که در حوزه بازار به هیچ وجه به سمت دامپینگ پیش نرفت، محصولات ایران کیش قیمت متناسب با خودش را دارد بنابراین اقبال خوب ازابزارهای پرداخت ، نشان از رشد کیفیت محصولات شرکت ایران کیش برای بانک هاست.وی با تاکید براینکه ایران کیش در سال 95 رتبه سوم را در این شاخص داشته و اکنون به رتبه اول رسیده است افزود: این شرکت در مبلغ تراکنش نیز رتبه دوم کشوری را از آن خود کرد.

 

فرامرزی در مجمع ایران کیش، همچنین به رشد این شرکت در تعداد تراکنش ها اشاره داشت و گفت: تعداد کارتخوان های فروشگاهی ایران کیش با رشد 10 درصدی روبه رو بوده و تعداد تراکنش ها 41 درصد رشد داشته است، سرانه تعداد تراکنش 14 درصد نسبت به سال 95 افزایش یافته است و مبلغ تراکنش نیز با افزایش 20 درصدی رو به رو بود.

 

مدیرعامل ایران کیش اظهار داشت: خوشحالیم که ایران کیش از بالاترین سرانه مبلغی تراکنش در شرکت های پرداخت برخورداراست  .

 

وی گفت: تعداد درگاه های اینترنتی ایران کیش 92 درصد رشد کرده اند، اما این رقم می توانست بسیار بالاتر از این میزان باشد چرا که دراواخر سال گذشته بحثی میان سیستم شبکه پرداخت و سیستم بانکی پیرامون درگاه هایی که کار خلاف قوانین انجام می دهند صورت گرفت، روی این موضوع آنقدرخودمان محدودیت ایجادکردیم  تا حدی که برخی در گاه های سالم نیز قربانی شدند اما علی رغم این موضوع ما با افزایش 73 درصدی تراکنش درگاه های اینترنتی مواجه شدیم .

*حاشیه سود ناخالص 45 درصدی

 

فرامرزی گفت: حاشیه سود ناخالص شرکت 45 درصد و حاشیه سود عملیاتی آن 29 درصد است . این حاشیه سود بسیار خوبی است و باعث می شود تا در صورت هرگونه اتفاق غیر قابل پیش بینی در صنعت پرداخت بتوانیم شرایط دشوار را کنترل کنیم .

 

او همچنین به امکان NFC در 600 هزاردستگاه ایران کیش اشاره کرد و اظهارداشت : اگر ازسمت بانک ها مجوزهاو بازارکارت لازم را به دست آوریم ایران کیش بزرگترین بستر NFCدر کشور را دارد.

 

*رشد دانلود پات دوبرابر بیشتر از برنامه عملیاتی

 

صادق فرامرزی با تاکید براینکه روی محصول موبایلی پات در سال گذشته تمرکز ویژه ای انجام گرفت افزود: در برنامه عملیاتی شرکت دانلود و نصب یک میلیون اپلیکیشن را تا خردادماه امسال برنامه ریزی کرده بودیم که اکنون به حدود دو برابر خواسته مان یعنی یک میلیون هشتصد هزاردانلود رسیده ایم، با این حال با همین سرعت پیش خواهیم رفت و قطعا نرخ رشد نمایی خویش را دراین زمینه ادامه می دهیم . وی همچنین به محصول سی ان جی ایران کیش نیز اشاره کرد و گفت : این محصول تماما با تولید داخلی شرکت ایران کیش انجام گرفته است .

 

صادق فرامرزی با بیان اینکه ایران کیش نخستین شرکت پرداختی بود که با اختلاف زیاد مجوز محصول هم پات یا ام پوز ایران کیش را گرفت و به بازار فرستاد و تاکنون چندین هزار از آن را فروخته است تاکید کرد: نگران این هستیم که عده ای از رقبا با خودزنی متاسفانه رایج در صنعت پرداخت این محصول را به رایگان توزیع کنند.

 

*آسان خرید و یک آینده

 

مدیر عامل ایران کیش با تاکید براینکه پروژه آسان خرید  بانک تجارت و ایران کیش یک پروژه منحصر به فرد در سال جدید خواهد بود اظهار کرد: آسان خرید سیستم توافق فروشندگان با خریداران را به صورت اقساطی تبدیل به یک معامله بانکی می کند بنابراین رشد فروش اقساطی در صورتیکه امن باشد صورت می گیرد آنچه که این  فروش اقساطی را تا امروز رشد نداد عدم تضمین های کافی بود اما آسان خرید این موضوع را حل کرده است بدین ترتیب که ضمانت از طرف بانک تجارت و شبکه از طرف ایران کیش تامین می شود. بنابراین به نظر می رسد که رشد خیلی خوبی در محصول آسان خرید خواهیم داشت.

 

*از اسکار صنعت پرداخت تا سریعترین رشد دوباره!

 

صادق فرامرزی همچنین به افزایش بهره وری ایران کیش درسال گذشته و برخی از گواهینامه ها و جوایز ایران کیش اشاره کرد و گفت : اخذ و تمدید گواهینامه های ایزو20000و27001و 10015 و 10004، بخشی از این افتخارات است . ایران کیش در سال گذشته عنوان شرکت دانش بنیان را به دست آورد و برای دومین سال پیاپی رتبه اول هوش تجاری را اینبار در گرایش بهره برداری کسب کرد .

 

وی ارتقای رتبه این شرکت در شورای عالی انفورماتیک و کسب تقدیرنامه سه ستاره در حوزه تعالی سازمانی(EFQM) و گواهینامه شفافیت مالی را یادآور شد و افزود: ایران کیش در سال گذشته باردیگر موفق به کسب رتبه در IMI100به عنوان برترین شرکت از لحاظ رشد سریع شد به غیر ازانکه دریافت این مقام خود، افتخار است اما اینکه این شرکت در دوسال پیاپی این رتبه را کسب کرده است اتفاق نادری در میان تمامی شرکت های کشور دررتبه بندیIMI100 به شمار می آید .

 

مدیر عامل ایران کیش اظهار کرد: ایران کیش به عنوان تنها شرکت پرداخت توانست جایزه نوربخش را که به اسکار حوزه بانکی درایران معروف است دریافت کند. خوشحالیم که معتبرترین جایزه صنعت پرداخت را به دلیل ارائه راهکارجامع کیوسک پرداخت الکترونیکی از آن خودکردیم.

 

*برای کودکان کار و برای مردم

 

فرامرزی در ادامه به مسئولیت های اجتماعی ایران کیش اشاره کرد و گفت: در طی چهارسال گذشته تمرکز بسیار خاصی براین موضوع داشتیم به عنوان مثال تمام سیستم مدرسه ای در شهر ری را مجهز به تجهیزات خورشیدی کرده و به اصطلاح سبز سازی این مدرسه را برعهده گرفتیم . درختکاری وچاپ کتاب کودک نیز از جمله این فعالیت هابود. درسال 96 نیز اپلیکشین پات به عنوان تنها اپلیکشین پرداخت این امکان را برای روشندلان فراهم آورد تا بتوانند از تمامی امکانات آن بهره ببرند، پات سلامت هم از دیگر بخش های نرم افزار ما برای فعالیت دراین حوزه است . از سویی با خانه “ای بی” ایران همکاری داشتیم ، کمک به سالمندان و کودکان بی سرپرست را نیز از یاد نبردیم . کار ویژه ای که در نوروز انجام دادیم ، حمایت از کودکان کارو تاسیس مرکز حرفه آموزی برای آن ها از طریق موسسه قاصدک بود. در زلزله کرمانشاه هرآنچه از دستمان برمی آمد انجام دادیم . تداوم حرکت در مسیر مسئولیت های اجتماعی را از وظایف همیشگی خود خواهیم دانست .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.