گامهای موثر بانک قرض الحسنه مهرایران در زمینه بهبود خدمات درمانی

اقدامات سال 1396حوزه بهداشت و درمان بانک قرض الحسنه مهرایران در روز جهانی بهداشت و هفته سلامتی تشریح شد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، این بانک به منظور تامین بخشی از هزینه های درمان بیماری های خاص، طرح سفیران سلامت را راه اندازی و اجرا کرده است.

 

در این طرح، خانواده بیماران می توانند با هماهنگی واحدهای مددکاری مراکز پزشکی برای تامین بخشی از هزینه های درمان از طرح های تسهیلاتی این بانک استفاده کنند.

همچنین بانک قرض الحسنه مهرایران با هدف گسترش زیرساخت های درمانی و در مسیر مبارزه با اعتیاد به عنوان یکی از بلایای اجتماعی، در همکاری با مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی ایران اقدام به تامین مالی احداث یک مرکز بازپروری مبتلایان به اعتیاد به اعتبار 25 میلیارد ریال کرده است.

با توجه به اینکه متاسفانه در زلزله اخیر استان کرمانشاه بیمارستان های شهرستان های سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب و همچنین مراکز بهداشت زیادی تخریب شده و این امر مشکلات بهداشتی عدیده ای را برای مردم منطقه به ویژه آسیب دیدگان به وجود می آورد، بانک قرض الحسنه مهر ایران در بازسازی سه خانه بهداشت روستایی در مناطق زلزله زده به ارزش و اعتبار 45 میلیارد ریال مشارکت کرد.

شایان ذکر است، بهداشت در واقع زیر بنای فعالیت های اقتصادی و پیشرفت های اجتماعی یک ملت است و سلامت جامعه در گرو رعایت اصول بهداشتی می باشد.

در اصل های سوم ، بیست و نهم و چهل و سوم قانون اساسی بر ضرورت تأمین بهداشت و فراهم نمودن امکانات بهداشتی، درمان بیماری ها و گسترش خدمات درمانی تأکید شده است .

پرداخت هزینه های بالای خدمات سلامت سبب می شود تا افراد کم درآمد بیشتر وقت ها خدمات مورد نیازشان را دریافت نکنند و حتی افراد با درآمد متوسط و بالا نیز در زمانی که بیماری شدید و طولانی مدت دارند دچار مشکلات مالی شوند.

حفاظت مردم در مقابل پرداخت هزینه های سلامت از جیبشان، خطر فقرو نداری را کاهش می دهد. چرا که بیماری ناخواسته باعث استفاده از پس انداز و فروش سرمایه برای تامین هزینه می شود که این امر اثر منفی در آینده فرد و فرزندانشان دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.