معرفی محصولات مدرن داتین در هفتمین همایش نظام‌های پرداخت

نمازی در ابتدا درباره محصولات جدید داتین گفت: ما امسال تلاش کردیم در غرفه داتین، رویکرد متفاوتی داشته باشیم و مجموعه متنوعی از محصولات جدید را عرضه کنیم.

عصر بانک؛ در هفتمین سال  همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، داتین حضور گسترده‌ای داشت، از همین رو با آقای نمازی، مدیر بازاریابی و فروش داتین درباره محصولات جدید داتین گفتگو کردیم.

 

نمازی در ابتدا درباره محصولات جدید داتین گفت: ما امسال تلاش کردیم در غرفه داتین، رویکرد متفاوتی داشته باشیم و مجموعه متنوعی از محصولات جدید را عرضه کنیم. می‌توان این مجموعه را در چند دسته تقسیم‌بندی کرد: اولین مورد راهکار پرداخت مبتنی بر EMV است. ما این محصول را از سال‌ها قبل آماده کرده بودیم اما به دلیل شرایطی که در کشور وجود داشت، عملاً در داخل کشور مشتری خاصی نداشت.

خوشبختانه با رویکرد جدید بانک مرکزی، این امکان فراهم شد که این محصول را در داخل کشور نیز عرضه کنیم و در حال حاضر به عنوان یکی از پیشروترین شرکت‌های حوزه نرم‌افزار بانکی با افتخار اعلام می‌کنیم که راهکار پرداخت مبتنی بر EMV را به طور کامل و آماده در اختیار داریم. دموی محصول را به صورت زنده در نمایشگاه عرضه کردیم و با اقبال خوبی روبرو شد. مزیت این محصول در آن است که علاوه بر داشتن راهکار EMV، راهکار ویژه‌ای برای مهاجرت به EMV نیز ارائه می‌دهد. همان‌طور که مستحضرید، بسیار زیادی از بانک‌ها و مؤسسات مالی راهکار پرداخت دارند اما مهاجرت به EMV برای آنها یک دغدغه است.  راهکار EMV in a Box   داتین یک راهکار مناسب برای مهاجرت به EMV است. به این معنی که مجموعه نرم‌افزارهای مبتنی بر  EMVداتین به همراه سخت‌افزارهای مورد نیاز در کنار سوئیچ فعلی بانک می‌نشیند و با تنظیمات ویژه، تراکنش‌های EMV از کانال سامان های جدید  و تراکنش‌های دیگر از کانال سوئیچ موجود بانک انجام می‌شود.

دسته دوم محصولات داتین که در نمایشگاه امسال عرضه شده است مجموعه راهکارهای تحلیلی و مشتری محور داتین است. بانک‌ها روزانه حجم زیادی اطلاعات تولید می‌کنند و تحلیل مناسب این اطلاعات می‌تواند ارزش افزوده بالایی برای بانک ایجاد کند. راهکارهای تحلیلی داتین که بالغ بر 15 سامانه نرم‌افزاری است کمک می‌کند بانک‌ها بتوانند تحلیل‌های کاربردی و متناسب با کسب‌وکار خود و با نیازمندی‌های قانون‌گذاری کشور داشته باشند؛ راهکارهای تحلیلی داتین  شامل سامانه مدیریت ریسک، سامانه تشخیص تخلفات، سامانه نگهداشت مشتری و موارد دیگر می‌شود. در مورد این سامانه‌ها می‌توان به طور خلاصه گفت دو امتیاز نرم‌افزاری دارند؛ یک امتیاز مربوط به زیرساخت سامانه است که از آن طریق می‌توانیم روی حجم زیادی از اطلاعات تحلیل انجام دهیم. گرداوری حجم زیادی از اطلاعات و انجام تحلیل روی آنها کار پیچیده و از بُعد نرم‌افزاری دشوار است. این کار را داتین به خوبی توانسته انجام دهد و به مشتریان عرضه کند. لایه بعدی لایه نمایش این تحلیل‌هاست که داتین در این حوزه محصولات نرم‌افزاری خوبی ارائه کرده است. یکی از آنها تحت عنوان نما به صورت زنده در نمایشگاه عرضه و مورد استقبال خوب مشتریان واقع شد.

سومین دسته محصولات داتین در این نمایشگاه، سامانه مدیریت کارت‌های اعتباری است. این سامانه مبتنی بر نیاز خاص جامعه بانکی کشور است و خوشبختانه با اقبال بسیار خوبی از سمت بانک‌ها مواجه شد. این سامانه به طور کاملاً مستقل از هر سامانه دیگری می‌تواند فعالیت کند. این استقلال به این معنی نیست که هیچ ارتباطی با دیگر سامانه‌ها برقرار نمی‌کند ولی وابستگی خاصی به هیچ سامانه‌ای ندارد و می‌تواند صفر تا صد فرایند صدور و ارائه خدمات کارت‌های اعتباری را مدیریت کند. همین وجه تمایز سامانه مدیریت کارت‌های اعتباری داتین با دیگر سامانه‌های موجود در کشور باعث شده که بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات مالی که در حوزه ارتباط بین سامانه‌ها دچار مشکل هستند، از این سامانه استقبال خوبی داشته باشند.

دسته بعدی محصولات ما راهکار CDN بانکی است. همان‌طور که اطلاع دارید، بانک‌ها حجمی زیادی از محصولات نرم‌افزاری خود را در بستر اینترنت عرضه می‌کنند که شاخص‌ترین آنها اینترنت بانک است. این محصولات همیشه در معرض تهدیدهای موجود در محیط اینترنت هستند. CDN  بانکی راهکاری است که از دو جهت به بانک‌ها کمک می‌کند؛ اول از جهت ارتقای امنیت خدمات بانکی و دوم از جهت ارتقای کیفیت خدمات بانک‌هاست. داتین با همکاری شرکت ابرآروان این راهکار را ایجاد و به طور خاص برای بانک‌ها و مؤسسات مالی شخصی‌سازی کرده است. CDN ها در سراسر دنیا وجود دارند و در ایران ارائه‌دهندگان CDN زیاد هستند اما آنچه داتین عرضه می‌کند یک CDN بانکی است که در واقع یک محیط ویژه برای بانک‌ها و مؤسسات مالی ایجاد کرده است.

 

 نمازی با اشاره به ویپاد گفت: آخرین راهکار ما یک رویکرد جدید است؛ تا چند سال پیش محصولات ما منحصراً در حوزه B2B و مشتریان ما بانک‌ها و مؤسسات مالی بودند. امسال در قالب یک پروژه مشترک با بانک پاسارگاد، محصول ویپاد را عرضه کرده‌ایم که یک شبکه اجتماعی و در حوزه B2C است و تمام ویژگی‎‌های یک شبکه اجتماعی را دارد به اضافه اینکه شما از یک بستر انتقال وجه امن و آسان هم در این شبکه بهره‌مند می‌شوید. این محصول آماده استفاده است و علاقه‌مندان می‌توانند آن را روی تلفن همراه خود نصب و استفاده کنند. امیدواریم شاهد اقبال جامعه به این محصول باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.