پیش‌بینی آینده عابربانک‌ها در سال 2018

بر اساس آمار، هزینه عملیاتی یک عابربانک از هزینه یک متصدی بانکی کمتر است. اکنون که عابربانک‌ها کار هزاران شعبه را ساده‌ کرده‌اند، بانک‌ها به شدت به دنبال خرید عابربانک و کاهش هزینه‌های عملیاتی هستند.

به گزارش گروه تحقیق و ترجمه عصر بانک؛صنعت عابربانک به دلایل مختلفی از جمله توسعه سخت افزاری و نرم افزاری، استراتژی تعداد و پراکندگی عابربانک‌ها، کاهش هزینه‌های عملیاتی، توسعه سرویس‌ها و موارد دیگر، صنعتی مهم برای بانکها محسوب می‌شود. ما در ادامه موضوعاتی که در صنعت عابربانک در سال 2018 مهم هستند را بررسی کرده‌ایم.

 

صنعت عابربانک آمریکا به ظرفیت حداکثری خود خواهد رسید

با تقریبا نیم میلیون عابربانک فعال در ایالات متحده، بعضی اوقات به نظر می‌رسد که واقعاً در هر گوشه‌ای که چشم کار می‌کند یک عابربانک وجود دارد. با توجه به نصب عابربانک‌های جدید ADA و EMV در چند سال گذشته، فروش سخت‌افزاری عابربانک‌ها در سال 2018 به نظر کمی کُند می‌شود.

 

همانطور که در مورد کانادا و بریتانیا قبلاً مشاهده کردیم، زمانی که بازار به نقطه اشباع خود می‌رسد، فروش سالیانه عابربانک حتی تا 90 درصد کاهش پیدا می‌کند. فروش باقیمانده عابربانک‌ها عموما جایگزینی برای دستگاههای از کار افتاده یا خارج از رده خواهد بود.

 

قیمت سخت‌افزار عابربانک‌ها کاهش پیدا خواهد کرد

 

همچون اوضاع صنعت عابربانک در یک دهه قبل، قیمت عابربانک‌ها در سال 2018 به پایین‌ترین حد ممکن خواهد رسید. ترکیب عجیب تقاضای پایین سخت افزار عابربانک از سمت بانک‌ها و قیمت‌های کاهنده رقبای آسیایی در تلاش برای کسب سهم بازار، برای شرکت‌هایی چون NCR و Diebold Nixdorf ایجاد مشکل خواهد کرد.

 

بسیاری از سازندگان عابربانک  به شدت در حال ساختن مدل‌های نرم‌افزاری هستند که هزینه نگهداری و خدمات تکنولوژی عابربانک‌ها را کاهش دهند و بنابراین پیش‌بینی می‌شود که این شرکت‌ها در سال 2018 بازار را در دست بگیرند.

 

بانک‌ها و جدی گرفتن عابربانک‌های بدون نیاز به‌ آپدیت سیستم عامل

ترکیب سخت‌افزار گران قیمت عابربانکها، قراردادهای خدماتی و  به روزرسانی سیستم عامل، به جز بانک‌های بزرگ، بقیه بانکها را با مشکل روبرو خواهد کرد.

در حالی که بعضی از بانک‌ها برنامه‌های برون سپاری عابربانک‌ها را به کار گرفته‌اند یا اینکه از مشتریان برای استفاده از عابربانک‌ها بطور ماهیانه کارمزد می‌گیرند، دیگر بانک‌ها به دنبال پیدا کردن راه هایی کاربردی هستند تا نیاز به نقدینگی مشتریان را برطرف کنند.

بر اساس آمار، هزینه عملیاتی یک عابربانک  از هزینه یک متصدی بانکی کمتر است. اکنون که عابربانک‌ها کار هزاران شعبه را ساده‌ کرده‌اند، بانک‌ها به شدت به دنبال خرید عابربانک و کاهش هزینه‌های عملیاتی هستند.

 

مادامیکه نیاز به چک کردن عابربانک‌ها در حال کاهش باشد، عابربانک‌های بدون نیاز به آپگرید یا به روز رسانی  با هزینه کم، جایگزین عابربانک‌های همه کاره در بسیاری از مناطق می‌شوند.

 

حرکت به سمت کارت‌های تراشه‌دار

اینطور به نظر می‌رسد که تولید کنندگان کارت بانکی، بی‌استفاده بودن امضا به عنوان یک ویژگی امنیتی را متوجه شده‌اند.

این بدان معنی است که بخش عمده‌ای از تراکنش‌های اعتباری فردی در سال 2018 بر تشخیص هویت دارنده کارت تمرکز می‌کنند و به منظور کاهش کلاهبرداری، برندهای تولید و صادرکننده کارت‌های بانکی  به شدت در حال یادگیری الگوریتم‌های مختص به خود در کارت‌های مغناطیسی‌ برای کارتخوان‌ها و عابربانک‌های هستند که از EMV پشتیبانی نمی‌کنند.

 

بعد از سال 2018، شاید کشورهای خیلی کمی وجود داشته باشند که با استفاده از کارت‌های مغناطیسی از مرگ کامل این کارت‌ها جلوگیری کنند.

 

بی نظمی عملیاتی منجر به افزایش استانداردسازی خواهد شد

 

با توجه به اهمیت استفاده حداکثری از عابربانکها و ارتقای بهره وری در بانکها در سال 2018، سازمان‌های تحقیقاتی استاندارد به دنبال ارزیابی مجدد تمامی جنبه‌های کسب و کار عابربانکها خواهند بود. همچنین عابربانک‌های نو شده و تعمیرات و نگهداری آنها در سال 2018 به بازاری جدید و بسیار حیاتی تبدیل خواهد شد.

روزهای نگاه کردن به عابربانک همچون یک تلویزیون خیلی وقت است که به سر آمده است. خدمات کاربردی عابربانک، در کنار پشتیبانی دقیق،‌ ثبات و انعطاف پذیری، بیشتر از همیشه  در سال 2018 مهم خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.