چین بیت کوین را محدود می‌کند

قرار است مقامات چینی با بکارگیری دستور العمل جدید برای توسعه دهندگان بیت کوین در این کشور، فعالیت آنها را به تدریج از میان بردارند.

عصر بانک؛به گزارش اسپوتنیک، رگولاتور مالی چین اعلام کرد که شرایط را برای توسعه دهندگان بیت کوین در این کشور سخت تر خواهد کرد. قرار است به زودی «دفتر ریسک مالی اینترنتی» چین به دولت های محلی ابلاغ کند تا به نحوی عرصه را برای فعالان بخش توسعه بیت کوین تنگ تر کنند تا از دور تجارت خارج شوند.

 

بر اساس ابلاغ این فرمان، دولت های محلی با استفاده از قدرت و بکارگیری قوانین مالیاتی، عرضی و حفاظت از محیط زیست فعالیت توسعه دهندگان بیت کوین را محدود خواهند کرد.

 

گزارش ها حاکی از آن دارد که در تولید بیت کوین برق بسیار زیادی مصرف می شود و در حال حاضر دو سوم برق مورد نیاز برای تولید بیت کوین در جهان در کشور چین مصرف می شود. اکنون دولت چین با اعمال فشار به این بخش و نظامند کردن استفاده از انرژی الکتریسیته در ایجاد بیت کوین که پاشنه آشیل بیت کوین است، بخشی از سیاست های خود را برای محدود کردن فعالیت آنها پیش خواهد برد. 

 

بر پایه این گزارش، رگولاتور مالی چین نگران آن است که ارزهای رمزنگار به عنوان ابزار سرمایه گذاری با ریسک بالا مورد استفاده شوند که این مسئله افزایش ریسک های مالی را شدت می بخشد. همچنین احتمال دارد از ارزهای رمزنگار در فعالیات های غیر قانونی مانند پولشویی استفاده شود.

 

/مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.